Nemeckí poslanci odmietli zaviesť povinné očkovanie proti covidu

Nemeckí poslanci odmietli zaviesť povinné očkovanie proti covidu
Zdroj foto: TASR/AP
Poslanci nemeckého Spolkového snemu vo štvrtok odmietli návrh podporovaný vládou zaviesť povinné očkovanie proti ochoreniu Covid-19 pre obyvateľov starších ako 60 rokov. Informovala o tom agentúra DPA.

Hlasovaniu predchádzala vyše 90-minútová búrlivá diskusia poslancov i niekoľkomesačná verejná diskusia. Návrh časti poslancov vládnych strán podporilo len 296 poslancov, kým 378 hlasovalo proti, píše agentúra AFP.

Vláda v Berlíne pre nedostatočnú podporu v parlamente ustúpila z plánov na zavedenie povinného očkovania proti ochoreniu Covid-19 pre všetkých obyvateľov nad 18 rokov. V pondelok predložila skupina poslancov Spolkového snemu vrátane kancelára Olafa Scholza a ministra zdravotníctva Karla Lauterbacha kompromisný návrh, podľa ktorého by sa povinná vakcinácia vzťahovala len na ľudí starších ako 50 rokov.  

Nakoniec sa vo štvrtok hlasovalo o návrhu, ktorý žiadal nariadiť očkovanie až od 60 rokov. V Nemecku dve dávky vakcíny proti ochoreniu Covid-19 dostalo už približne 76 percent obyvateľov, pripomína AFP.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá