Pojednávanie v kauze Gemerský mlyn odročili na apríl a jún

Pojednávanie v kauze Gemerský mlyn odročili na apríl a jún
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Pojednávanie v kauze Gemerský mlyn, kde boli pôvodne neprávoplatne odsúdení Jozef V. a Ľubomír N., odročil vo štvrtok (24. 3.) Okresný súd Bratislava II na 13. apríla a 30. júna.

"Na júnovom hlavnom pojednávaní sa predpokladajú záverečné reči procesných strán," priblížil pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Prvostupňový súd sa vecou zaoberá po tom, ako jeho rozsudok zrušil KS v Bratislave. Niekdajší členovia Výkonného výboru Fondu národného majetku boli pôvodne uznaní za vinných z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Dvojica sa vtedy proti 12-ročnému trestu odvolala.

Podľa obžaloby mali byť zodpovední za to, že FNM v rámci mimosúdnej dohody neoprávnene vyplatil spoločnosti Gemerský mlyn viac ako 4,7 milióna eur. Väčšia časť finančných prostriedkov mala skončiť na účte konateľa spoločnosti, maďarského občana Zoltána H. vo Švajčiarsku.

Gemerský mlyn sprivatizovali najskôr v roku 1992 dve osoby a v tom istom roku FNM odstúpil od zmluvy. Následne v roku 1995 dvaja spomínaní majitelia zažalovali FNM za to, že im nevyplatil ich peniaze. Súd však dal v júni 2010 za pravdu FNM. Spoločnosť Gemerský mlyn potom zaslala návrh na mimosúdnu dohodu a FNM postupne na ňu napriek rozhodnutiu súdu a odmietavému názoru právneho zástupcu pristúpil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá