Študenti maturujú z cudzieho jazyka. Najviac z nich si vybralo angličtinu

16.3.2022 07:57

Maturanti budú v stredu písať externý test a slohovú prácu z vybraného cudzieho jazyka na úrovni B1 alebo B2. Najviac maturantov si vybralo anglický jazyk, z ktorého bude počas stredy maturovať na všetkých troch úrovniach náročnosti viac ako 34.900 žiakov. Potvrdil to odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

maturita ilu 1140 px (SITA/Gabriel Kuchta)
Foto: SITA/Gabriel Kuchta

V poradí záujmu nasleduje nemecký jazyk (1217 žiakov) a ruština (687 žiakov). "Francúzsky jazyk si vybralo 21 maturantov, španielsky jazyk 14 a jeden žiak si zvolil maturitu z talianskeho jazyka," informovalo ministerstvo školstva. Pre žiakov z bilingválnych stredných škôl, ktoré nemajú uzavretú medzinárodnú zmluvu, je v tomto čase určený externý test a slohová práca z druhého vyučovacieho jazyka na úrovni C1.

Nasledujúci deň, vo štvrtok 17. marca, čaká externý test z matematiky necelých 5000 maturantov, ktorí si vybrali tento predmet. Maturitný týždeň uzavrie v piatok 18. marca test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl národnostných menšín. V prípade slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude písať obe z uvedených častí približne 1600 žiakov, ukrajinský jazyk a literatúra čaká 27 maturantov.

Maturitu organizačne zabezpečuje Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok