Ruská ofenzíva nepostupuje tak rýchlo, ako by mala, povedal šéf ruskej Národnej gardy

TA3 TASR
14.3.2022 13:28

Ruská vojenská operácia na Ukrajine nepostupuje tak rýchlo, ako si Kremeľ predstavoval, povedal šéf ruskej Národnej gardy Viktor Zolotov. Takéto výroky z úst jedného z najbližších spojencov ruského prezidenta Vladimíra Putina predstavujú doposiaľ najsilnejšie verejné priznanie, že akcie Moskvy v susednej krajine nepostupujú podľa plánu, napísala agentúra Reuters.

Ukrajina je vlastne takým slovenským zrkadlom. Je nám blízka aj vzdialená, hovorí filmár Kerekeš
TASR/AP

Zolotov, bývalý šéf Putinovej ochranky, v nedeľu vystúpil na bohoslužbe vedenej moskovským patriarchom Kirillom. Pri prejave z pomalšieho postupu ruských vojsk obvinil ukrajinských "nacionalistov", ktorí sa podľa neho ukrývajú v bojoch medzi civilným obyvateľstvom. Podobné obvinenia ruskí predstavitelia vznášajú opakovane.

"Chcel by som povedať, že áno, nepostupujeme tak rýchlo, ako by sme si priali," povedal Zolotov. "Ale k cieľu smerujeme krok za krokom a víťazstvo bude naše," dodal šéf gardistov, ktorý zodpovedá priamo Putinovi a ktorého jednotky sú nasadené aj na Ukrajine.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v piatok na zasadnutí bezpečnostnej rady štátu Putinovi povedal, že ohľadom ruskej ofenzívy "ide všetko podľa plánu", pripomína Reuters. Západná krajina dlhodobo uvádza, že ruská invázia na Ukrajinu nepostupuje podľa predstáv Kremľa, ktorý podcenil silu ukrajinského odporu a odhodlanosť západných spojencov zaviesť voči Rusku prísne sankcie.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok