Slovinský cyklista Roglič si udržal celkové vedenie, vyhral horskú etapu Paríž-Nice

12.3.2022 17:29

Slovinský cyklista Primož Roglič triumfoval v sobotňajšej "kráľovskej" 7. etape pretekov Paríž - Nice. Jazdec tímu Jumbo-Visma bol najrýchlejší v záverečnom šprinte horskej etapy, ktorú zvládol za 4:02:47 hodiny.

Na druhom mieste skončil s rovnakým časom Kolumbijčan Daniel Martinez z Ineos Grenadiers a tretí prišiel do cieľa s dvojsekundovým odstupom Brit Simon Yates. Zlatý medailista z Tokia si tak mierne zvýšil náskok vo vedení celkového poradia, o 47 sekúnd za ním zaostáva práve 29-ročný Brit a do najlepšej trojky sa kvalitným výkonom v sobotňajšom záverečnom horskom výstupe na Col de Turini prebojoval Martinez.

výsledky 7. etapy Paríž - Nice (Nice - Col de Turini, 155,2 km):
1. Primož Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 4:02:47 h, 2. Daniel Martinez (Kol./Ineos Grenadiers) rovnaký čas ako víťaz, 3. Simon Yates (V.Brit./BikeExchange-Jayco) +2s, 4. Nairo Quintana (Arkea-Samsic) +9, 5. Joao Almeida (Por./UAE Team Emirates) +11, 6. Brandon McNulty (USA/UAE Team Emirates) +25, 7. Jack Haig (Aus./Bahrain Victorious) +27, 8. Adam Yates (V.Brit./Ineos Grenadiers) +29, 9. Guillaume Martin (Fr./Cofidis) +44, 10. Wout Poels (Hol./Bahrain Victorious)

celkové poradie: 1. Roglič 26:26:11 h, 2. S. Yates +47, 3. Martinez +1min, 4. A. Yates +1:50, 5. Quintana +2:04, 6. Haig +2:12