Banská Bystrica zdolala Nitru

9.12.2012 21:41

V zápase 29. kola najvyššej hokejovej súťaže mali Bystričania navrch.

HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 33. M. Hudec (Stoner, Tyrell), 46. M. Hudec (Handzuš, Tyrell) - 50. Podstavek (Stümpel, R. Tománek)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Mikula, Minář - Stano, Holienka, 2169 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Tyrell - B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora - Lukacevic, Češík, Glass - Juraj Sýkora, Zigo, Lamper - Marcinek
Nitra: Valent - Nádašdi, M. Bača, Rais, Ordzovenský, Trefný, Vosátko, P. König, Martin Segľa - Podstavek, Hamrák, Jokila - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Mašlonka, Hrnka, E. Piatak - Pupák, Kmeč, Kadura

Pod Urpínom videli diváci vyrovnaný, viac bojovný zápas, i keď sa na ľade predstavilo až päť hráčov so skúsenosťami z NHL. S aktívnymi zmluvami to
boli v domácom drese Slovák Handzuš a traja Kanaďania Stoner, Tyrell a Glass. Za Nitru nastúpil samozrejme Stumpel, ktorý už po 60-tich sekundách dobrou strelou preveril z ľavej strany Slipčenka. Prvá tretina bola chudobná na šance, či strely. Nitranovi Hrnkovi sa po faule Jána Sýkoru podarilo síce dopraviť puk do bránky, ale smeroval tam úmyselne od jeho
korčule a tak gól nemohol platiť. V závere prvej dvadsaťminútovky v presilovke Lukacevic našiel pred bránkou Heizera, ale bystrický kanonier
pred Valentom neuspel.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Hostia pohrozili v 25. minúte, keď Hrnka spoza bránky našiel pred ňou Piataka, ktorý však Slipčenka neprekonal. Na opačnej strane to skúšal v presilovke Stoner dvakrát z medzikružia, tentoraz brankár Valent svoj tím zachránil. Kapituloval až v presilovke ´baranov´ o dvoch hráčov v 33. minúte, keď sa presadil z uhla Hudec, pričom si nitriansky gólman puk zrazil aj vlastným pričinením za seba. V 38. minúte mali domáci ďalšiu príležitosť v početnej výhode, ale Stoner skackavý puk neposlal do odkrytej bránky hostí.

V tretej tretine pridali Bystričania druhý gól po prihrávke Handzuša na voľného Hudeca, ktorý napriahol a prekonal Valenta aj druhýkrát v zápase. Nitrania znížili v 50. min v početnej výhode o dvoch hráčov, pri ľavej žrdi poslal puk do odkrytého priestoru Slipčenkovej svätyne Podstavek. Tento hráč mohol v 56. min aj vyrovnať, ale zo štyroch metrov neprekonal gólmana "baranov". Hostia v záverečnej minúte odvolali brankára, hrali v šiestich, vytvorili si tlak, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, hoci mal opäť najväčšiu šancu Podstavek.

Vladimír Országh (tréner Bystrice): "Videli sme bojovné stretnutie, veľa osobných súbojov i veľa presiloviek na jednej aj druhej strane. Som spokojný s víťazstvom a tromi bodmi, ale hlavne s nasadením mojich hráčov. Bol to najemotívnejší zápas, chalani sa hádzali do striel, išli do súbojov, dostali aj nejakú bombu pri mantineli, ale išli ďalej. Preto som spokojný najmä s nasadením, ale aj s výkonom. Hoci nebol najlepší, moji hráči žili hokejom. Podali najoduševnenejší výkon sezóny."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Bolo to bojovné stretnutie. Na moje gusto bolo príliš veľa vylúčených hráčov a aby boli diváci spokojní, chcelo to viac gólov. Dva jedna je veľmi chudobný výsledok a pri takomto tesnom skóre sa vždy môže stať čokoľvek. Mohli sme tento zápas zvrátiť, keď nám domáci v tretej časti ponúkli presilovky, ale z našej strany to chcelo viac uvoľnenia. Cítili sme veľký rešpekt, hlavne v zlomových okamihoch a teraz hráči sedia v kabíne a hovoria si, že toto stretnutie mohli zvládnuť lepšie."