Košice zdolali domáci Poprad

9.12.2012 21:31

Košice zdolali domáci Poprad tesne 4:5.

HK Poprad - HC Košice 4:5 (1:2, 0:2, 3:1)
Góly: 5. R. Suchý (Klouda, D. Buc), 44. R.Tomas (Fabian, D.Buc), 49. Hvila (Vandas, S. Takáč), 57. Hvila (Koskinen, R. Suchý) - 15. Bulík (Marcel Haščák, Spilar), 19. Š. Novotný, 30. Marcel Haščák (Martin Chovan), 38. Spilar (Marcel Haščák), 58. P. Svitana (Š.Novotný)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Smrek, 1611 divákov

Poprad: Westlund - M. Šterbák, R. Suchý, Fabian, Jáchym, Špelda, M. Kurali, D. Kramár - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Klouda, D. Buc - Gríger, Koskinen, Jabrocký - Matúš Paločko, S. Takáč, Homa
Košice: Hylák - M. Takáč, Michal Novák, Deyl, Kolba, Šeda, Cebák, M. Macejko - Spilar, Bulík, Marcel Haščák - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - P. Svitana, R. Jenčík, Jokeľ - Hinďoš, Pašek, O. Gmitter - Martin Chovan

Východniarske derby prinieslo atraktívny hokej s veľkým nábojom. Už v 3. min si tréner hostí Staš v snahe zastaviť nápor Popradu vyžiadal oddychový čas, aby usmernil svojich zverencov. Naďalej však pokračovala hra na jednu bránku a v 5. min rozvlnil sieť strelou od modrej Suchý. Domáci pokračovali v ofenzívnom ťažení a hrou vo vysokom tempe robili Hylákovi veľké problémy. Košice zdvihli hlavu až v 13. min, keď si presne dve minúty zahrali presilovku piatich proti trom. Tú síce nevyužili, no pokračujúcu presilovku premenil Bulík a vyrovnal. Oceliarov mohol poslať do vedenia Novotný, ktorý si po Westlundovom zásahu nepotykal s pukom pred opustenou bránkou Popradu. Novotnému však vyšiel na výbornú reparát a to dokonca vo vlastnom oslabení. Balán na útočnej modrej nevedel nájsť puk stojaci pri jeho korčuliach a český útočník po samostatnom úniku pokoril brankára Popradu.

Obraz hry sa zmenil v druhej časti. Oba tímy sa sústreďovali na dôkladné bránenie stredného pásma a šancí bolo pomenej. Hokejové príslovie nedáš-dostaneš opäť platilo do bodky. Domáci najskôr nastrelili žrď Hylákovej bránky, aby presne v polovici stretnutia inkasovali. Marcel Haščák využil Westlundove postavenie a vymietol vinkeľ popradskej bránky – 1:3. Popradčania chceli ešte s výsledkom niečo urobiť, no na kolená ich položilo vlastné oslabenie, keď Jáchym nepokryl Spilara, ktorý spoza bránky zvýšil už na 1:4.

Tretiu časť otvorila presilovka Popradu a po dobre zahranom signáli z prvej znížil Tomas na 2:4. Domáci bojovali ďalej a mužom momentu bol ich útočník Lukáš Hvila. Najskôr sa natlačil cez Slováka a strelil kontaktný gól, v 57. min presným príklepom dokonca vyrovnal. Poprad mal predĺženie na dosah, no o 49 sekúnd Westlunda prekvapil Svitana a poslal hostí znovu do vedenia. 'Kamzíci' si v závere ešte vyžiadali oddychový čas, no ovocie im to už neprinieslo. Po záverečnom hvizde sa do seba ešte pustili Šeda s Hvilom.

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Výsledok nie je spravodlivý. Vo väčšej časti zápasu sme boli lepší. Košice vyťažili z minima maximum. V prvej tretine sme vďaka Hylákovi skórovali len raz. V druhej sme síce poľavili, no v tretej sme boli zasa lepší. Body sme stratili."

Milan Staš (tréner Košíc): "Ukázalo sa, že derby nemá víťaza ani za stavu 4:1. Súperovi sme síce počas druhej časti dokázali odskočiť na rozdiel viacerých gólov, no v tretej tretine sme poľavili. Robili sme chyby a produkovali zbytočné fauly. Podarilo sa nám strhnúť vedenie na našu stranu a aj so šťastím sme ho ubránili."