Ťažko sa hovorí po prehratom zápase, keď sme to mali od začiatku vo svojich rukách, tvrdí Ďuriš

TA3 TASR
6.3.2022 18:20

Slovenskí curleri na vozíku po sobotnom úspešnom vstupe do súťaží na ZPH 2022 v Pekingu a výhre nad USA, prehrali v úvodnom nedeľnom stretnutí s Nórskom 3:9. V druhom zápase dňa podľahli Lotyšsku 4:8.

Slováci na rozdiel od duelu s USA (9:3) nezachytili úvod a v polovici zápasu s Nórskom  prehrávali 0:4. Nádej im ešte svitla v piatom ende, kde urobili trojku, ale v ďalšej fáze už Severania obrat nepripustili a doviedli zápas do víťazného konca.

Reprezentačného trénera SR Františka Pitoňáka mrzeli najmä slovenské chyby. "Nezachytili sme začiatok a do prestávky našim nešli základné činnosti jednotlivca, netriafali kamene. Cez prestávku dostali ďalšie pokyny, podarilo sa nám znížiť na 3:4, ale potom opäť pár kameňov nevyšlo a Nóri nám obrat nedovolili. Myslím si, že nielen tou nórskou silou, ale aj našimi chybami, dopadol zápas takto. Nevadí, máme jednu výhru, jednu prehru. Treba to čím skôr hodiť za hlavu. Po stretnutí budeme mať rozbor chýb, ktoré sme urobili. Ak sa ich vyvarujeme, myslím, že ten večerný zápas bude lepší," citoval ho web Slovenského paralympijského výboru.

 "Súper mal dnes veľkú úspešnosť hodov, čo my sme nezopakovali zo včerajška. Hrali sme trochu pod tlakom, keďže každý ich kameň bol tam, kde mal byť a to sa napokon odrazilo aj na výsledku. Teraz si oddýchneme, lebo do dediny to máme našťastie autobusom 10 minút, zanalyzujeme chyby a sústredíme sa na večerný zápas," povedal slovenský skip Radoslav Ďuriš.Súboj proti Lotyšom mali Slováci dobre rozohraný. Vo štvrtom ende zaznamenali dvojku a viedli 4:2. 

Vôbec však nezvládli druhú polovicu duelu. V šiestej hre umožnili súperom zapísať si dvojku, v siedmej dokonca trojku a záverečný ôsmy end sa už ani nehral. Slováci tak majú po dvoch hracích dňoch na konte jedno víťazstvo a dve prehry a v tabuľke im patrí 6. priečka. "Ťažko sa hovorí po prehratom zápase, najmä keď sme to mali od začiatku vo svojich rukách. Potom sa nám akosi prestalo dariť a dopadlo to tak, ako to dopadlo," vyjadril sklamanie po druhom nedeľnom stretnutí Ďuriš.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok