NHL: Hokejisti Toronta zvíťazili v nočnom zápase. Tímy Cháru a Fehérváryho s prehrami

27.2.2022 09:06

Hokejisti Toronta zvíťazili v nočnom zápase NHL na ľade Detroitu 10:7. V drese hostí zažiaril autor štyroch gólov a dvoch asistencií Mitchell Marner, Michael Bunting prispel k triumfu kanadského tímu jedným presným zásahom a štyrmi asistenciami. Sedemnásť gólov v stretnutí profiligy videli diváci predtým pred vyše desiatimi rokmi - 27. októbra 2011 zvíťazil Winnipeg nad Philadelphiou 9:8.

hokej puk bránka ilu (SITA/AP)

Philadelphia ukončila sériu šiestich prehier, doma zdolala Washington 2:1. V prvej obrannej formácii hosťujúcich Capitals nastúpil Mário Fehérváry, slovenský zadák odohral 17:32 min, zapísal si mínusový bod a dve trestné minúty.

Hokejisti New Yorku Islanders podľahli Los Angeles 2:5. Slovenský obranca "ostrovanov" Zdeno Chára odohral 8:55 min a zaznamenal mínusku. Kings vyhrali piaty duel za sebou. Colorado predviedlo v záverečnej tretine obrat z 1:2, najlepší tím celej súťaže napokon zvíťazil na ľade Vegas 3:2. Rozdielový gól strelil v 47. minúte Nathan MacKinnon.

Florida - Edmonton 3:4, Philadelphia - Washington 2:1, Pittsburgh - New York Rangers 1:0, Ottawa - Montreal 1:2, Detroit - Toronto 7:10, Nashville - Tampa Bay 2:3, Vegas - Colorado 2:3, San Jose - Boston 1:3, Calgary - Minnesota 7:3, Los Angeles - New York Islanders 5:2