Podujatia v Rusku napokon zrušila aj Medzinárodná lyžiarska federácia

Podujatia v Rusku napokon zrušila aj Medzinárodná lyžiarska federácia
Zdroj foto: SITA/AP ilustračné
Medzinárodná lyžiarska federácia zrušila všetky zostávajúce tohtosezónne podujatia Svetového pohára, ktoré sa mali konať v Rusku. Rozhodla sa tak v záujme bezpečnosti všetkých účastníkov a zachovania integrity seriálu.

Po vpáde ruských vojsk na Ukrajinu predstavitelia FIS absolvovali rozhovory so všetkými zúčastnenými stranami a v piatok vydali verdikt o zrušení lyžiarskych podujatí, ktoré sa mali do konca sezóny 2021/2022 konať na ruskom území. Cez víkend sa tak neuskutočnia súťaže v skikrose v stredisku Sunny Valley (25.-27. februára) a ani v akrobatických skokoch v Jaroslavli (26.-27. februára).

Akrobatickí skokani sa nepredstavia ani 5. marca v Moskve, zrušené sú aj preteky skokaniek na lyžiach v Nižnom Tagile (18.-20. marca) a v stredisku Čajkovskij (25.-27. marca). Neuskutočnia sa ani preteky v behu na lyžiach v Ťumeni, ktoré boli naplánované na 18.-20. marca.

Uvedené podujatia budú buď presunuté do iného dejiska, alebo úplne zrušené, informovala FIS na svojom webe. FIS teraz pracuje na tom, aby zabezpečila bezpečný odchod všetkých výprav zo Sunny Valley a Jaroslavle.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá