Šatan verí, že bronz zjednotí Slovensko a priláka nových hráčov: Je to obrovský úspech

20.2.2022 07:57

Miroslav Šatan bol ako hráč súčasťou doteraz všetkých historických úspechov slovenského hokeja. Po ZOH v Pekingu si pripísal na konto ďalší. Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a zároveň generálny manažér slovenskej reprezentácie verí, že zisk bronzu prinesie do tohto športu nové mladé nádeje.

Šatan verí, že bronz zjednotí Slovensko a priláka nových hráčov: Je to obrovský úspech
Foto: TASR/Jaroslav Novák

 Šatan bol po zápase so Švédskom (4:0) šťastný, ale v hlave sa mu vírili aj pragmatické myšlienky. "Myslím si, že minimálne sa stane to, že tento úspech prinesie nových malých hráčov do športu, ktorý dokáže zjednotiť Slovensko. Verím, že si ľudia užijú a vychutnajú túto chvíľu. A verím, že aj politici, ktorí sa v minulosti po úspechoch ukazovali, že chcú pomôcť, ale veľa vecí sa im nevydarilo, tak teraz hádam túto príležitosť už nepremeškajú," povedal Šatan.

Šéf slovenského hokeja odpovedal aj na otázku, čo ho na tíme najviac zaujalo: "To, že sme mali veľmi mladé mužstvo, a že sme ešte v auguste pred posledným zápasom kvalifikácie nevedeli, či vôbec pôjdeme na ZOH. Tento úspech má obrovskú hodnotu nielen pre fanúšikov, ale aj pre hráčov a celý slovenský hokej."

Slováci po zisku bronzu na olympiáde oslavujú nielen hráčov, ale aj trénera. Craig Ramsay má zmluvu so SZĽH do konca sezóny, Šatan však o jeho budúcnosti nechcel prezradiť viac. "O takýchto veciach nechceme teraz hovoriť. Craig pôjde ešte na MS, teraz nie je čas debatovať, ako to bude ďalej. Po zápase sme však obaja ocenili výkon mužstva. Je neuveriteľné, ako chlapci zahrali, opäť sme súpera prestrieľali. Bol to náš najlepší zápas na turnaji, páčilo sa mi, ako mužstvo bojovalo a chcelo dosiahnuť tento úspech," povedal šéf slovenského hokeja.

Šatan si na tribúne spomenul na ZOH 2010 vo Vancouveri. Slováci vtedy viedli po druhej tretine nad Fínskom 3:1, napokon však podľahli 3:5. O dva góly viedli po 40 minútach aj v National Indoor Stadium v sobotnom dueli: "Ja som to mal na tribúne v hlave. Ale veril som, že tí mladší hráči na ľade si Vancouver nepamätali," rozosmial Šatan prítomných novinárov.

V roku 1994 na ZOH v Lillehammeri debutoval Šatan ako tínedžer pod piatimi kruhmi a s deviatimi gólmi sa stal najlepším strelcom olympijského turnaja. Jeho výkon pripomenul v Pekingu 17-ročný mladík Juraj Slafkovský, ktorý strelil na turnaji sedem gólov. Stal sa tak najlepším strelcom i najproduktívnejším hráčom turnaja. "Držím mu palce. To, čo ja vtedy, urobil teraz ešte pred draftom, čo mu veľmi pomôže. Verím, že bude mať skvelú kariéru v NHL. Ja som na ZOH išiel už po drafte, ale paralel je tam veľa. Tiež sme išli na olympiádu z kvalifikácie a tiež som bol najmladší hráč," uzavrel Šatan.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok