LM: Paríž zdolal Porto, Zenit s Hubočanom dobyl San Siro

5.12.2012 06:13

Futbalisti Parížu St. Germain zvíťazili v utorňajšom zápase 6. kola hlavnej fázy Ligy majstrov 2012/2013 doma nad FC Porto 2:1 a vyhrali základnú A-skupinu. O všetkých osemfinalistoch už bolo pred utorkom rozhodnuté, účasť v šestnásťfinále Európskej ligy si však vybojovali hráči Ajaxu Amsterdam a Zenitu Petrohrad.

Ruský majster dobyl San Siro, kde v C-skupine nad sedemnásobným európskym šampiónom vyhral 1:0 a v pohárovej Európe pokračuje na úkor Anderlechtu Brusel, ktorý remizoval v Malage 2:2. V drese Zenitu odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan.

Druhý zápas A-skupiny v Záhrebe pre husté sneženie medzi domácim Dinamom a Dynamom Kyjev hlavný rozhodca Stanislav Todorov z Bulharska prerušil v 10. minúte. Na štadióne sa zhoršila viditeľnosť a terén spôsoboval hráčom veľké problémy. Po 15. minútach sa pokračovalo a napokon sa zrodila remíza 1:1, keď domáci vyrovnali z penalty v 90.+4 minúte. Záhreb tak po sérii jedenástich prehier v skupine LM konečne získal aspoň bod.

Real Madrid na štadióne Santiago Bernabeu, kde v súboji D-skupiny na čiare rozhodoval slovenský asistent Roman Slyško, pokoril Ajax Amsterdam 4:1. Holandský majster však v Európe zostáva, keďže nemecký šampión Borussia Dortmund na domácom štadióne zdolal anglického majstra Manchester City 1:0. Hostia pod vedením talianskeho trénera Roberta Manciniho v skupine ani raz nevyhrali a v pohároch končia.
Víťazom C-skupiny sa stalo Schalke 04 Gelsenkirchen, ktoré remizovalo na pôde francúzskeho majstra Montpellier HSC 1:1, no keďže Arsenal Londýn prehral v Grécku s Olympiakosom Pireus 1:2, bundesligista sa teší z prvého miesta v tabuľke.

A-skupina:
Paríž St. Germain - FC Porto 2:1 (1:1)
Góly: 29. Silva, 61. Lavezzi - 33. Martinez, rozhodoval: Thomson (Škót.)

Dinamo Záhreb - Dynamo Kyjev 1:1 (0:1)
Góly: 90.+4 Krstanovič (z 11 m) - 45.+ Jarmolenko, rozhodoval: Todorov (Bulh.)
tabuľka:
1. Paríž St. Germain 6  5  0  1 14:3 15*
2. FC Porto          6  4  1  1 10:4 13*
3. Dynamo Kvyjev     6  1  2  3  6:10 5**
4. Dinamo Záhreb     6  0  1  5  1:14 1

B-skupina:
Montpellier HSC - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (0:0)
Góly: 59. Herrera - 56. Höwedes, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Olympiakos Pireus - Arsenal Londýn 2:1 (0:1)
Góly: 64. Maniatis, 73. Mitroglou - 38. Rosický, rozhodoval: Mallenco (Šp.)

AC Miláno - Zenit Petrohrad 0:1 (0:1)
Gól: 35. Danny, rozhodoval: Chapron (Fr.)
/T. Hubočan (Zenit) odohral celý zápas/

Malaga CF - Anderlecht Brusel 2:2 (1:0)
Góly: 45. a 61. Duda - 51. Jovanovič, 90. Mbokani, rozhodoval: Aytekin (Nem.)
tabuľka:
1. FC Malaga               6   3  3  0   12:5    12*
2. AC Miláno               6   2  2  2    7:6     8*
3. Zenit Petrohrad         6   2  1  3    6:9     7**
4. Anderlecht Brusel       6   1  2  3    4:9     5

D-skupina:
Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (0:0)
Gól: 57. Schieber, rozhodoval: Mažič (Srb.)

Real Madrid - Ajax Amsterdam 4:1 (2:0)
Góly: 28. a 88. Callejon, 13. Cristiano Ronaldo, 49. Kaka - 60. Boerrigter, rozhodoval: Královec (ČR)