Kotleba a Medvecký môžu čeliť disciplinárnemu konaniu, dôvodom je oblievanie v pléne

16.2.2022 17:09

Nezaradení poslanci Národnej rady SR Andrej Medvecký a Marek Kotleba by mohli čeliť disciplinárnemu konaniu za obliatie hlasovacích zariadení, poslancov i vlajky v pléne NR SR. Poslanec Miroslav Žiak (SaS) na nich podal podnet na Mandátový a imunitný výbor NR SR. Uviedla to šéfka výboru Anna Andrejuvová (OĽANO). Incident sa odohral minulý týždeň počas rokovania o obrannej dohode s USA.

Kotleba a Medvecký môžu čeliť disciplinárnemu konaniu, dôvodom je oblievanie v pléne
TASR/Jakub Kotian

Žiak podal podnet za obliatie na týchto poslancov, odvoláva sa na etický kódex poslanca. Andrejuvová reagovala, že etický kódex stále nie je v rokovacom poriadku NR SR, ale chce iniciovať novelizáciu. Musí tomu podľa jej slov predchádzať dohoda v koalícii. O podnete majú členovia výboru rozhodovať na ďalšej jeho schôdzi. Sú na ňu pozvaní aj dotknutí poslanci.

Disciplinárne konanie žiada aj poslanec Ján Szőllős (OĽANO), a to pre Milana Mazureka (nezaradený), ktorý ho mal označiť za sektára. Oboch si podľa šéfky výboru predvolajú na ďalšie stretnutie, až potom by sa začalo konanie. Szőllősovi podľa Andrejuvovej bude stačiť aj súkromné ospravedlnenie.

Poslanec Peter Krupa (nezaradený) tiež podal žiadosť o stanovisko mandátového a imunitného výboru k rozhodnutiu predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina) o jeho neospravedlnenej účasti v pléne, keďže bol vykázaný zo sály. "Kolegom som dala informáciu, budeme o tom diskutovať na ďalšej schôdzi," skonštatovala Andrejuvová.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok