Od konca februára sa rušia ďalšie opatrenia, v marci sa máme vrátiť do stavu pred pandémiou

TA3 TASR
16.2.2022 10:16

Na Slovensku sa od 28. februára začne uvoľňovanie pandemických opatrení. Zrušia sa režimy OTP, OP aj OP+, ostane len režim základ. Zvýšia sa aj kapacity pri nízko a stredne rizikových podujatiach. Pred rokovaním vlády o tom informoval premiér Eduard Heger.

"Od 28. februára to bude vlastne bez režimov, ostane len ´základ´. Takisto zrušíme povinnosť karantény žiakov, ktorí boli v v škole v kontakte s pozitívnym, prevádzkové hodiny služieb sa predĺžia do 24.00. K navýšeniu kapacity príde aj pri vysoko rizikových podujatiach," upozornil premiér. Avizoval, že uvoľnenie sa má dotknúť aj oblastí športu, wellnessu či gastra.

Od 28. marca by sa podľa jeho slov mal život vrátiť do stavu pred pandémiou. "Zrušia sa kapacitné obmedzenia, obmedzenia prevádzkových hodín a upravíme aj povinnosť nosenia rúšok," uviedol. Ako dodal, COVID-19 tu stále bude, no "nebude diktovať pravidlá, ako máme žiť".

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) dodal, že vo štvrtok 17. februára sa uskutoční okrúhly stôl, kde sa s premiérom chcú stretnúť so zástupcami jednotlivých sektorov.  

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok