Hygienici reagujú na dianie súvisiace s Ukrajinou. Ruší sa karanténa pre občanov susedných štátov ohrozených vojnou

15.2.2022 16:47

Úrad verejného zdravotníctva SR od stredy ruší povinnú karanténu po vstupe na Slovensko osobám zo susedného štátu, v ktorom boli bezprostredne pred príchodom vystavené ohrozeniu počas vnútroštátneho či medzinárodného ozbrojeného konfliktu.

Tieto osoby nie sú ani povinné registrovať sa cez systém eHranica. Úrad verejného zdravotníctva SR tak reaguje na aktuálne dianie na Ukrajine. Informovala o tom hovorkyňa úradu Daša Račková. 

Povinná karanténa a registrácia v systéme eHranica sa rovnako od stredy nebudú vzťahovať na osoby, ktoré vstúpia na Slovensko zo susedného štátu z obavy pred vnútroštátnym alebo medzinárodným ozbrojeným konfliktom a ďalej cestujú do krajiny, v ktorej majú udelený pobyt alebo ktorej sú občanmi.  

"Tieto osoby však musia územie Slovenska opustiť do 72 hodín od vstupu naň," spresnila Račková. Osoby, ktoré vstúpili na Slovensko zo susedného štátu, v ktorom boli bezprostredne pred príchodom vystavené ohrozeniu počas vnútroštátneho alebo medzinárodného ozbrojeného konfliktu, budú oprávnené opustiť miesto izolácie či karantény na čas nevyhnutný s opustením Slovenska.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok