NHL: Calgary vyhralo šiestykrát za sebou, Ružička proti Islanders s bilanciou 1+1

13.2.2022 08:44

Slovenský hokejista Adam Ružička sa gólom a asistenciou podieľal na víťazstve Calgary nad New Yorkom Islanders 5:2 v nočnom súboji zámorskej NHL. Kanadský tím natiahol víťaznú šnúru na šesť stretnutí, v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 6. priečka.

Ružička otvoril skóre v 10. minúte, v druhej tretine si pripísal asistenciu pri presnom zásahu Andrewa Mangiapanea. Dvadsaťdvaročný útočník skončil duel s tromi plusovými bodmi.

Po štrnástich odohratých zápasoch v drese "plameňov" má Ružička na konte šesť kanadských bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií. Jeho krajan Zdeno Chára odohral za Islanders 17:33 minúty bez bodového zápisu, na brankára Calgary vyslal dve strely.

Ottawa podľahla Bostonu 0:2. Veľkou oporou Bruins bol brankár Jeremy Swayman, ktorý vykryl všetkých 30 striel. Montreal podľahol Columbusu 1:2 a natiahol sériu prehier na deväť zápasov.