Soumah prestúpil z Nitry do Slovana za 150-tisíc eur

Aktualizované:
Guinejský futbalový ofenzívny stredopoliar Seydouba Soumah, ktorý naposledy pôsobil v FC Nitra, sa stal hráčom Slovana Bratislava. Jesenný majster za 21-ročného rodáka z Conakry zaplatil nitrianskemu klubu odstupné 150-tisíc eur. Informoval o tom portál nitra.sme.sk.

Soumah môže do súťažného stretnutia zasiahnuť až 14. marca 2013, pretože sa vážne previnil v corgoňligovom stretnutí 9. kola proti Spartaku Trnava (1:3). Najprv po góle spoluhráča Clébera obscénnymi gestami "pozdravil" fanúšikov hostí, v prerušenej hre stúpil súperovi na brucho, za čo dostal červenú kartu. Ešte pred vylúčením mal incident so súperovým hráčom Miroslavom Karhanom a po ňom aj s rozhodcom Marekom Mastišom.

"Soumah odchádza za 150 000 eur, ktoré sa použijú na zabezpečenie chodu klubu,“ povedal v rozhovore pre nitra.sme.sk spolumajiteľ FC Nitra Norbert Bödör. Podľa informácii spomenutého portálu sa Slovan zaujíma o ďalších hráčov klubu spod Zobora. "V ponuke sú tri mená, v tejto chvíli vám viac naozaj nepoviem," povedal Bödör. Soumah sa pre trest nepredstaví vo vzájomnom súboji Nitry a Slovana, ktorý je na programe 9. marca 2013. Guinejský zakončovateľ by si mal v bratislavskom Slovane obliekať dres s číslom 20.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá