V Japonsku sa zrútil diaľničný tunel

Pri zrútení diaľničného tunela v strednom Japonsku prišlo o život deväť ľudí. Vyplýva to z najnovšej bilancie, o ktorej v pondelok ráno (miestneho času) s odvolaním sa na úrady informovala japonská tlačová agentúra Kjódo.

Telá piatich z obetí objavili v mikrobuse, ktorý zachvátil požiar po tom, ako ho v nedeľu dopoludnia zasiahli betónové panely zo stropu tunela, uviedla televízia NHK. Traja ďalší ľudia zahynuli v osobnom vozidle a jednu obeť našli v chladiarenskom voze. Dve zranené ženy previezli do nemocnice.

Ku kolapsu tunela došlo na dôležitom diaľničnom ťahu spájajúcom Tokio so západom Japonska. V asi päťkilometrovom tuneli Sasago v prefektúre Jamanaši, vzdialenom 80 kilometrov od metropoly, sa z dosiaľ neznámych príčin zrútila na vozovku vyše stometrová časť stropu, tvorená niekoľko ton vážiacimi betónovými panelmi.

V čase tragédie sa v tuneli podľa správ nachádzalo približne 30 vozidiel. V tuneli súčasne vypukol požiar, ktorý sa hasičom podarilo uhasiť až po asi troch hodinách. Hustý dym z požiaru výrazne skomplikoval snahy o vyslobodenie ľudí uväznených vo vnútri.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá