V Číne zaviedli lockdown pre 3,5 milióna obyvateľov mesta v blízkosti hraníc s Vietnamom

7.2.2022 10:42

Úrady v meste Paj-se v čínskej autonómnej oblasti Kuang-si zaviedli od pondelka lockdown pre 3,5 milióna miestnych obyvateľov po tom, čo tam za posledné tri dni objavili viac ako 70 prípadov nákazy koronavírusom.

Wu-Chan
TASR/AP

Úrady v nedeľu oznámili, že obyvatelia nebudú môcť opustiť mesto, zatiaľ čo pre rezidentov niektorých okresov bude platiť zákaz vychádzania. "Po celom meste budú zavedené dopravné kontroly," povedal na brífingu viceprimátor Kuang-si. V meste Paj-se, ktoré sa nachádza zhruba sto kilometrov od hraníc s Vietnamom, v piatok objavili prvý prípad lokálneho prenosu nákazy. Išlo o cestovateľa, ktorý sa podľa úradov vrátil domov na lunárny Nový rok. Informovala o tom agentúra AFP.

V Číne, kde zaznamenali prvé prípady nákazy novým druhom koronavírusu v meste Wu-chan koncom roka 2019, sa vďaka zavedeniu prísnych kontrol na hraniciach, cielených lockdownov, karanténnych opatrení a stratégie nulovej tolerancie covidu dlho darilo obmedzovať šírenie nákazy na minimum.

Po rozšírení koronavírusových variantov delta a omikron sa v Číne v posledných týždňoch v karanténe či lockdowne ocitli milióny ľudí. Ohniská nákazy boli väčšinou potlačené, píše AFP. Čína v pondelok oznámila 79 nových prípadov infekcie.


zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok