Slovan dvakrát viedol, no v Novokuznecku napokon prehral

2.12.2012 15:00

Slovan v Novokuznecku dvakrát vyhrával, ale na tretí gól domácich už nedokázal odpovedať a tak z dobre rozohratého zápasu odišiel s prehrou.

V Novosibirsku CSKA Moskva aj s brankárom Rastislavom Staňom viedlo po prvej tretine 2:0, domácim sa však v ďalších dvoch podarilo vyrovnať. O tom, že zápas dospel až do predĺženia a samostatných nájazdoch rozhodol 47 sekúnd pred koncom slovenský obranca Kristián Kudroč. V nájazdoch ale výhru hostí spečatil Alexander Radulov. Staňa sa prezentoval 22 úspešnými zákrokmi.

Hokejisti pražského HC Lev zvíťazili v prvom nedeľňajšom zápase KHL v Chabarovsku nad domácim Amurom tesne 3:2. Domáci sa síce v úvodnej tretine v 8. minúte ujali vedenia, lenže hostia zásluhou slovenského dua Marcel Hossa (asistencia), Juraj Mikúš (gól) vyrovnali. V ďalších dvoch tretinách Nór Christensen zvýšil vedenie Pražanov na 3:1 a domácim sa už len v závere podarilo skorigovať na 2:3. O vyrovnanie sa ešte pokúsili následnej 35-sekundovej power play 6:4, keď na trestnej lavici sedel Zdeno Chára, ale bez úspechu.

Metallurg Novokuzneck - Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Ježov (Lazarev), 34. Kagarlickij (Bumagin, Robitaille), 44. Kagarlickij (Bumagin, Megalinskij) - 9. DRAVECKÝ (VIŠŇOVKSÝ), 31. SEKERA. Rozhodcovia: Bondar, Ravodyn - Pavlov, Cubykin  (všetci Rus.), vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Sibir Novosibirsk - CSKA Moskva 2:3 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0, -0:0)
Góly: 36. Kopejkin, 60. KUDROČ - 4. Žarkov, 20. Persson, rozhodujúci nájazd: A. Radulov

Amur Chabarovsk - HC Lev Praha 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 8. Šitikov, 59. Lindgren - 16. J. MIKÚŠ (MARCEL HOSSA), 34., 50. Christensen