Keď sa Charles stane kráľom, želám si, aby bola Camilla známa ako kráľovná manželka, vyhlásila Alžbeta II.

TA3 TASR
6.2.2022 08:46

Keď príde čas, oslovujte Camillu ako kráľovná manželka. Také je želanie súčasnej britskej panovníčky Alžbety II. Svoju prosbu vyjadrila v liste adresovanom k národu zverejnenom včera, teda deň pred jej platinovým výročím nástupu na trón.

Kráľovná Alžbeta II. v sobotu v posolstve národu uviedla, že chce, aby Camilla, manželka následníka britského trónu - princa Charlesa, bola nakoniec známa ako kráľovná manželka. Informovali o tom stanica BBC a agentúra AFP.

V predvečer 70. výročia nástupu na trón 95-ročná panovníčka uviedla, že je jej úprimným želaním, aby bola Camilla známa ako kráľovná manželka, keď sa Charles stane kráľom. Camilla mala mať pôvodne titul princezná manželka. Vyhlásenie kráľovnej však otvára dvere tomu, aby bola v budúcnosti známa ako kráľovná Camilla.

Hovorca Charlesovho paláca Clarence House uviedol, že princ z Walesu a vojvodkyňa z Cornwallu boli "dojatí a poctení". Kráľovná Alžbeta II. sa takto priamo vyjadrila k nevyriešenej otázke budúceho titulu vojvodkyne z Cornwallu. "Je mojím úprimným želaním, aby, keď príde ten čas, bola Camilla známa ako kráľovná manželka," uviedla. "Kráľovná manželka" označuje manželku vládnuceho kráľa a súčasná vojvodkyňa z Cornwallu by teda niesla titul "kráľovná Camilla".

V prípade obvyklého postupu by sa Camilla automaticky stala kráľovnou, keď sa Charles ujme trónu. Neistotu však vyvolávala verejná mienka. Charles a Camilla boli rozvedení, keď v roku 2005 uzatvorili civilný sobáš. Charles bol predtým ženatý s princeznou Dianou, s ktorou sa ale rozviedol v roku 1996, rok predtým, ako zomrela pri autonehode v Paríži.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok