Na domy v Kongu padlo lietadlo, zahynulo najmenej 32 ľudí

Na domy v Kongu padlo lietadlo, zahynulo najmenej 32 ľudí
Zdroj foto: rt.com
Nákladné lietadlo narazilo do domov v blízkosti letiska Maya-Maya v hlavnom meste Konžskej republiky Brazzaville, keď sa v piatok pokúšalo pristáť v silnej búrke. Pri nešťastí zahynulo najmenej 32 ľudí, informoval dnes konžský Červený kríž. Správu priniesla tlačová agentúra Reuters.

"Z miesta nešťastia sme odniesli už 32 tiel, ale obetí môže byť viac," uviedol predstaviteľ, ktorý si neželal byť menovaný. Podľa jeho slov je medzi mŕtvymi šesť členov posádky.

Nákladné lietadlo sovietskej výroby Iľjušin-76, ktoré mali v prevádzke miestne aerolínie Trans Air Congo, letelo z komerčnej metropoly stredoafrického štátu Pointe-Noire a zrútilo sa na skupinu vyše desiatich domov pri letisku.

Konžská republika (krátky tvar Kongo), tak ako jej sused Konžská demokratická republika (KDR) a mnoho ďalších krajín v tomto regióne, patrí k štátom sveta s najhoršou bezpečnosťou leteckej dopravy. Zapríčiňuje ju nedostatočná údržba lietadiel a využívanie starých strojov, zakázaných v iných krajinách.


V marci 2011 sa zrútil iný typ nákladného lietadla sovietskej výroby Antonov, ktorý mala v prevádzka tá istá letecká spoločnosť. Stroj sa zrútil na domy v Pointe-Noire pri pokuse o pristátie a zahynulo 23 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá