Viacerí poslanci chcú zriadenie bohoslužobnej miestnosti v NR SR

Viacerí poslanci chcú zriadenie bohoslužobnej miestnosti v NR SR
Zdroj foto: SITA
Viacerí poslanci chcú vedenie NR SR požiadať o zriadenie bohoslužobnej miestnosti. Ako povedal dnes pre agentúru SITA poslanec Jozef Mikloško (KDH), úrad vlády takú miestnosť má, prezident takú miestnosť má, ale parlament nemá

„V Európe je dvanásť parlamentov, kde také miestnosti existujú. Európsky parlament ju má tiež. Rada Európy rovnako. Chceme požiadať o takú miestnosť vedenie parlamentu s tým, že predložíme analýzu, ako je to vo svete,“ povedal Mikloško.

Išlo by o nadkonfesijnú miestnosť s jedným kresťanským symbolom, krížom. „Kríž nám už ponúkli. Verím, že ak takú žiadosť podpíše veľa poslancov, aspoň 40, vedenie parlamentu nám umožní takúto miestnosť mať, aby sme modlitby, ktoré máme každý štvrtok mohli robiť tam. Do tejto miestnosti by mohli prichádzať ľudia, ktorí sú nešťastní, alebo smutní, urazení, aby si tam posedeli, zamysleli sa,“ uviedol Mikloško.

Poslanci nechcú, aby bohoslužobná miestnosť patrila konkrétnemu náboženstvu, ale Bohu, ktorý je len jeden.

Viacerí poslanci sa od začiatku volebného obdobia raz do týždňa schádzajú na modlitbách. Tento týždeň sa konalo aj prvé ekumenické stretnutie poslancov NR SR spojené s obedom. S prejavmi sa prihovorili zástupcovia rímskokatolíckej, evanjelickej a gréckokatolíckej cirkvi a tiež Židovskej náboženskej obce.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá