Hlas má ambície na východe. Chce silných kandidátov na vysoké posty v Košiciach

Hlas má ambície na východe. Chce silných kandidátov na vysoké posty v Košiciach
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Strana Hlas-SD bude mať ambíciu postaviť silných protikandidátov pre tohtoročné voľby na predsedu Košického samosprávneho kraja a primátora Košíc. "Urobíme všetko pre to, aby došlo k výmene aj na poste primátora, aj na poste predsedu KSK," uviedol v Košiciach predseda strany Peter Pellegrini.

O konkrétnych kandidátoch zatiaľ mimoparlamentná strana nehovorí. Bývalý primátor Košíc Richard Raši z Hlasu-SD však potvrdil, že kandidovať v krajských ani komunálnych voľbách nebude.

Stranícke krajské štruktúry majú pritom právo vytvárať rôzne koalície. "Nebudeme sa správať jednotne na celom území Slovenska. Jediný zákaz je s Ľudovou stranou Naše Slovensko a od stredajšieho rokovania nášho predsedníctva aj s OĽANO. Ako sa nakoniec vykreuje koalícia v Košickom kraji, je na našich kolegoch tu v kraji," povedal Pellegrini. Kritizoval pritom spôsob riadenia zo strany súčasného predsedu KSK Rastislava Trnku, ktorý v minulých voľbách uspel s podporou OĽANO, SaS, KDH, NOVA a Šanca, ako aj primátora metropoly východu Jaroslava Polačeka, ktorý mal podporu SaS, KDH, SMK, NOVA a OKS.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v polovici januára ako základ dobrého výsledku v tohtoročných komunálnych a krajských voľbách označil možnú spoluprácu Smeru-SD, Hlasu-SD a SNS. V Košickom kraji je podoba kandidatúry zo strany Hlasu-SD otvorená. "Môže to byť aj táto koalícia, ale môže to byť aj ambícia Hlasu ísť do volieb sama s vlastným kandidátom alebo v úplne inej koalícii," uviedol v tejto súvislosti Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá