Pohraničná stráž na ruskej strane pohraničia s Ukrajinou zadržala troch ruských novinárov

Pohraničná stráž na ruskej strane pohraničia s Ukrajinou zadržala troch ruských novinárov
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Pohraničná stráž ruskej Federálnej bezpečnostnej služby zadržala vo štvrtok v pohraničí s Ukrajinou troch ruských novinárov.

Podľa agentúry Interfax boli novinári zadržaní pre porušenie režimu v pohraničnom pásme. Iný zdroj pre Interfax uviedol, že trojica reportérov tam zhromažďovala informácie o údajnom presune ruskej vojenskej techniky. K incidentu došlo v Rostovskej oblasti na juhu Ruska, ktorá na západe susedí s Ukrajinou. Novinárov po výsluchu a piatich hodinách zadržania prepustili na slobodu, pričom boli upozornení na "neprípustnosť práce v pohraničnom pásme bez špeciálnych preukazov". Informoval o tom spravodajský web Znak.com.

Redakcia Znak.com, ktorej redaktor bol medzi zadržanými, vo svojej reakcii uviedla, že novinári v okolí obce Kujbyševo robili "len bežnú novinársku prácu". Redakcia tiež upozornila, že nikde v oblasti novinári nevideli tabule s upozornením, že vstupujú do vyhradenej zóny, kde je na pohyb a novinársku činnosť potrebné špeciálne povolenie. 

Agentúra TASS bez spresnenia dodala, že medzi trojicou zadržaných a prepustených sú aj prispievatelia spravodajského webu Meduza.io, ktorý je v Rusku registrovaný ako tzv. zahraničný agent, pretože je prijímateľom finančnej podpory zo zahraničia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá