Meteorológovia upozorňujú na silný vietor i sneženie, vydali viaceré výstrahy

Meteorológovia upozorňujú na silný vietor i sneženie, vydali viaceré výstrahy
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na silný vietor nielen na horách, na sneženie i tvorbu snehových jazykov a závejov. Na piatok vydal viaceré výstrahy prvého i druhého stupňa pre väčšinu Slovenska.

Výstraha druhého stupňa pred silným vetrom na horách platí pre okresy Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš a Tvrdošín. Podľa SHMÚ môže vietor v týchto oblastiach v lokalitách nad 1800 metrov nad morom dosiahnuť miestami rýchlosť v nárazoch 135 až 160 kilometrov za hodinu. Výstraha prvého stupňa pred vetrom na horách platí pre väčšinu Žilinského a Trenčianskeho kraja, ale aj pre niektoré okresy Banskobystrického a Nitrianskeho kraja.

So silným vetrom treba rátať aj v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Platí pre ne výstraha prvého stupňa. So snežením treba počítať najmä na severe Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre Žilinský kraj a niektoré okresy Prešovského kraja. Spadnúť tam môže až 20 centimetrov nového snehu. Najmä v týchto lokalitách treba rátať aj s tvorbou snehových jazykov a závejov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá