V Pekingu sa predstavia aj lyžiarky Hromcová a Jančová. Plní sa im sen, no pociťujú i rešpekt

Najväčšia pozornosť na ZOH sa spomedzi slovenských lyžiarok upriamuje na Petru Vlhovú, aj debutantky Petra Hromcová a Rebeka Jančová sa však chcú pokúsiť o čo najlepší výsledok. V Pekingu sa predstavia v obrovskom slalome, slalome a super-G, ako aj v tímovej paralelke spoločne s bratmi Žampovcami.

Dvadsaťtriročná Hromcová má na rozdiel od mladšej kolegyne skúsenosti z hostiteľskej krajiny. "V Číne som už bola, viem, že tamojší sneh je iný. Som rada, že budeme mať čas trénovať a možnosť zvyknúť si naň. Účasť na zimných olympijských hrách je splnený sen, každý športovec o niečom takom sníva už od detstva," povedala Hromcová na stredajšej online tlačovej konferencii Zväzu slovenského lyžovania.

Obe pretekárky súťažia na pretekoch kategórie FIS či na podujatiach Európskeho pohára. Prestížny seriál Svetového pohára zatiaľ okúsila jedine Hromcová vlani v domácom prostredí v Jasnej. Pred konkurenciou tak majú rešpekt, no zároveň ich účasť na vrcholnom podujatí aj motivuje. "Konkurencia bude veľká, chcem dosiahnuť čo najlepší výsledok. Je motivujúce pozorovať tie najlepšie lyžiarky a byť medzi nimi," dodala 18-ročná Jančová.

Obrovský slalom je na programe 7. februára, o dva dni neskôr pôjdu ženy slalom. Super-G sa uskutoční 11. februára, alpské súťaže na ZOH uzavrie tímová súťaž 19. februára.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá