Nadal postúpil v Melbourne do semifinále. Kanaďan Shapovalov ho však potrápil

TA3
25.1.2022 12:45

Španiel Rafael Nadal postúpil na Australian Open do semifinále. Šampión z roku 2009 zdolal ako turnajová šestka nasadenú štrnástku Kanaďana Denisa Shapovalova po vyše štvorhodinovej päť-setovej dráme.

Nadal viedol dva nula, keď sety ovládol 6:3, 6:4, avšak Shapovalov v tretom dejstve hral viac agresívne a vychádzali mu backhandy po čiare. Výsledom bolo zníženie, set vyhral 6:4. Na začiatku štvrtého  odskočil Nadalovi na 4:1. Španiel následne požiadal o medical time out pre žalúdočné problémy a užil tabletku proti bolesti.

Po návrate na kurt mal za stavu 3:5 k dispozícii dva breakbally, Shapovalov ich však odvrátil vďaka kvalitnému prvému podaniu a vynútil si piaty set. V ňom však slávil úspech Nadal.

V rozhodujúcom sete išiel do vedenia  3:0 a zápas už dotiahol do víťazného konca, keď na podaní využil hneď prvý mečbal. Malorčan tak pokračuje v ceste za rekordným 21. grandslamovým titulom.