Tragédia v Afrike. Pri tlačenici pred futbalovým štadiónom zahynulo najmenej šesť ľudí

TA3 TASR
25.1.2022 06:56

Najmenej šesť ľudí zahynulo v pondelok večer v tlačenici pred futbalovým štadiónom na predmestí kamerunského hlavného mesta Yaoundé, ktorý hostil osemfinálový zápas Afrického pohára národov medzi Kamerunom a Komormi.

Tragédia v Afrike. Pri tlačenici pred futbalovým štadiónom zahynulo najmenej šesť ľudí
TASR/AP

Informovala o tom agentúra AP. Podľa miestnych úradov počet obetí nemusí byť konečný. K tlačenici došlo, keď sa davy fanúšikov pokúšali dostať na štadión s kapacitou 60-tisíc divákov. Predstavitelia neďalekej nemocnice uviedli, že prijali najmenej 40 zranených ľudí. Nemocnica však podľa nich nie je schopná postarať sa o všetkých týchto pacientov, keďže zranenia niektorých z nich si vyžadujú špecializovanú zdravotnú starostlivosť a prevoz do iných nemocníc.

Podľa svedkov k tlačenici došlo po tom, ako organizátori na štadióne zatvorili vstupné brány a prestali púšťať ľudí dovnútra. Ako pripomína AP, bezprostredne nebolo známe, či k tlačenici došlo pred zápasom alebo počas neho. Podľa úradov sa zápasu malo zúčastniť zhruba 50-tisíc fanúšikov. Kapacita štadióna však bola pre opatrenia súvisiace s koronavírusovou pandémiou obmedzená na maximálne 80-percent.

Africká futbalová konfederácia (CAF), ktorá turnaj organizuje, uviedla, že incident vyšetruje a snaží sa získať viac podrobností o tom, čo sa presne stalo. "Sme v neustálom kontakte s kamerunskou vládou a miestnymi úradmi," oznámila.

Agentúra Reuters pripomína, že pre nízku účasť fanúšikov na novovybudovaných štadiónoch v počiatočnej fáze turnaja sa kamerunské úrady pokúšali zvýšiť návštevnosť bezplatným vstupom či organizovaním ich prepravy.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok