Kužmová so Zvonariovovou neuspeli v osemfinále štvorhry na Australian Open

TA3 TASR
24.1.2022 07:53

Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Ruskou Verou Zvonariovovou neuspeli v osemfinále štvorhry na grandslamovom Australlian Open v Melbourne.

Kužmová tenis 1140 px (TASR)
TASR

Napriek sľubnému úvodu prehrali ako turnajové šestnástky s druhým nasadeným japonským párom  Šuko Aojamová, Ena Šibaharová 6:1, 5:7, 3:6. Kužmová na úvodnom podujatí veľkej štvorky vyrovnala svoje deblové maximum z rokov 2021 a 2020, vo dvojhre prehrala v 1. kole s Číňankou Si-jü Wang 5:7, 3:6.

Kužmová so Zvonariovovou v prvom sete osemfinálového duelu dominovali, keď dvakrát prelomili podanie Japoniek. V druhom dejstve boli za stavu 5:4 jediný gem od postupu medzi elitnú osmičku, koncovka však patrila Aojamovej so Šibaharovou. V rozhodujúcom sete otočil slovensko-ruský tandem z 0:2 na 3:2, no Japonky následne získali štyri hry za sebou. 

Kužmová tak nenadviazala na Filipa Poláška, ktorý v nedeľu spoločne s Austrálčanom Johnom Peersom postúpil do štvrťfinále mužského debla. Jej grandslamovým maximom vo štvorhre zostáva semifinále US Open z roku 2019 po boku Bielorusky Aleksandry Sasnovičovej.

Ženy - štvorhra - osemfinále

Šuko Aojamová, Ena Šibabarová (Jap.-2) - Viktória KUŽMOVÁ, Vera Zvonariovová (SR/Rus.-16) 1:6, 7:5, 6:3  

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok