V Česku pribudlo takmer 13-tisíc novoinfikovaných, počet hospitalizovaných naďalej klesá

V Česku pribudlo takmer 13-tisíc novoinfikovaných, počet hospitalizovaných naďalej klesá
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian (ilu)
Za nedeľu pribudlo v ČR 12.889 novoinfikovaných koronavírusom SARS-CoV-2. Počet hospitalizovaných s covidom klesol na 1448, informoval v pondelok spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na údaje zverejnené ministerstvom zdravotníctva.

České laboratória odhalili aj 3545 prípadov opätovnej nákazy, ktoré však do vyššie spomenutej bilancie nie sú započítané. Dokopy tak úrady za nedeľu evidujú 16.434 prípadov, čo je najväčší nedeľňajší nárast od vypuknutie epidémie v ČR.

Tzv. incidenčné číslo, ktoré udáva priemerný počet novo nakazených za týždeň na 100-tisíc obyvateľov, od začiatku roka kontinuálne rastie a dostalo sa na rekordnú hodnotu 1491, píšu Novinky.cz.

Nemocničnú starostlivosť potrebovalo v nedeľu najmenej covidových pacientov od 28. októbra 2021. V uplynulom týždni klesol počet hospitalizovaných s covidom o 13 percent. Vo vážnom stave je 190 z nich.

Podľa predbežných údajov pribudli za nedeľu aj štyri úmrtia ľudí s preukázanou nákazou. Počty úmrtí sa však nahlasujú často neskôr než nakazení, a tak sa zvyknú ešte dodatočne zvyšovať. V sobotu zomrelo s covidom 17 osôb, deň predtým 16. Celkový počet úmrtí od začiatku pandémie dosiahol 37.050.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá