Polášek a Peers sa suverénne prebojovali do štvrťfinále na Australian Open

Aktualizované:
Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom sa suverénnym spôsobom prebojovali do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom Australian Open v Melbourne. V osemfinále zvíťazili ako turnajové päťky nad dvanástym nasadeným nemeckým párom Kevin Krawietz, Andreas Mies hladko 6:1, 6:2.

V dueli o postup do semifinále nastúpia proti víťazom súboja medzi tretím nasadeným španielsko-argentínskym tandemom Marcel Granollers, Hoeacio Zeballos a španielskou dvojicou Pablo Andujar, Pedro Martinez. Polášek s Peersom počas celého osemfinálového zápasu ťažili z výborného podania. Krawietza s Miesom prevýšili aj na returne, keď v oboch setoch dvakrát prelomili podanie súperov.

Tridsaťšesťročný Polášek zdôraznil, že s Peersom sa na Nemcov veľmi dobre pripravili: "Dnes to bol z našej strany od začiatku do konca výborný zápas. Všetko nám sadlo. Napriek hladkému víťazstvu však treba ostať nad vecou. Turnaj je dlhý a jeden zápas o ničom nerozhoduje, takže treba dobre zregenerovať a pripraviť sa na štvrťfinále."

Polášek vlani na Australian Open triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga. S Peersom získal tituly na vlaňajšom podujatí Masters 1000 v Indian Wells aj na nedávnom turnaji ATP v Sydney. Polášek sa mal v Melbourne predstaviť tiež v mixe spoločne s Belindou Benčičovou. Švajčiarka so slovenskými koreňmi sa však odhlásila pre pretrvávajúce zdravotné problémy a následky spojené s prekonaním ochorenia Covid-19.

Muži - štvorhra - osemfinále:

Filip POLÁŠEK, John Peers (SR/Austr.-5) -  Kevin Krawietz, Andreas Mies (Nem.-12) 6:1, 6:2-

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá