Zomrel bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia ČSFR Pavol Hrivík, mal 72 rokov

TA3 TASR
21.1.2022 14:44

Vo veku 72 rokov zomrel v piatok v Bratislave bývalý politik, poslanec Federálneho zhromaždenia ČSFR, diplomat a vysokoškolský pedagóg Pavol Hrivík. Posledná rozlúčka so zosnulým je naplánovaná na štvrtok 27. januára na miestnom cintoríne v bratislavskej Petržalke.

sviečka 1140 px (SITA/Jozef Jakubčo)
SITA/Jozef Jakubčo

Informoval o tom jeho synovec Jakub Fázik. V rokoch 1990 až 1992 bol poslancom Federálneho zhromaždenia ČSFR v Snemovni národov, kde sa zasadzoval za vznik samostatnej Slovenskej republiky. V období rokov 1999 až 2001 pôsobil ako chargé d’affaires na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky v Tripolise (Líbya). V roku 1998 mu bolo udelené štátne vyznamenanie Rad Andreja Hlinku 1. triedy.

Pracoval tiež na Ústave technickej kybernetiky SAV, v Kancelárii prezidenta SR, na Správe štátnych hmotných rezerv SR, na Ministerstve obrany SR, Ministerstve zahraničných vecí SR a na Úrade pre štátnu pomoc SR. Pôsobil na viacerých vysokých školách na Slovensku i v Matici slovenskej.

Zaoberal sa oblasťami európskej integrácie, medzinárodných organizácií, politológie, politického a právneho myslenia a teórie spravodlivosti. Bol členom Slovenskej ekonomickej spoločnosti - Nezávislého združenia ekonómov Slovenska. Titul "rcds." získal na Kráľovskej akadémii obranných štúdií v Londýne (1998).

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok