Good Angels tesne prehrali po dráme na palubovke Fenerbahce

TASR, TA3
28.11.2012 22:18

Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice prehrali vo svojom piatom vystúpení v B-skupine Európskej ligy na palubovke favorizovaného tureckého tímu Fenerbahce Istanbul 91:93.

B-skupina EL 2012/2013, 4. kolo:
Fenerbahce Istanbul - Good Angels Košice 93:91 (49:39)
Najviac bodov Fenerbahce: McCoughtryová 23, Bibrzycká 18, Pondexterová 16 - zostava a body GA: Piersonová 20, Kulichová a Quigleyová po 14, Bojovičová 13, Kupčíková 2 (Krivačevičová a Sverrisdóttirová po 11, Lacyová 6), TH: 32/23 - 17/10, trojky: 8:9, fauly: 18:24, 5 faulov: Verameyenka - Bojovičová.

Vstup do stretnutia vyšiel hostkám, ktoré na konci 3. minúty po Piersonovej presnom zásahu vyhrávali 11:6. Domáce basketbalistky však pridali smerom dopredu a o tri minúty neskôr desaťbodovou šnúrou naklonili misky váh na svoju stranu (16:11), predovšetkým vďaka Vardarliovej a McCoughtryovej. Tento náskok si udržali i na konci úvodnej desaťminútovky (26:10) a v 11. minúte viedli po Matovičovej zakončení 28:10.

Slovenský šampión znížil manko na súpera o minútu neskôr, keď sa spoza trojkového oblúka presadila Bojovičová - 29:25. Turecký tím však v 15. minúte zvýšil svoje vedenie po trojke bývalej hráčky Good Angels McCoughtryovej už na rozdiel deviatich bodov (38:29) a tri minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky svietil na ukazovateli skóre stav 45:31. Košičanky v zostávajúcom čase korigovali na polčasových 49:39 z pohľadu domáceho tímu.

Druhé dejstvo sa začalo v réžii košických basketbalistiek, ktoré po dvoch bodoch Kulichovej a trojke Piersonovej znížili náskok súpera na rozdiel piatich bodov 44:49. V 23. minúte však po trojbodovom zásahu Pondexterovej viedli domáce hráčky opäť o desať bodov (56:46). "Anjelky" nezložili zbrane, agresívnou hrou a presnou koncovkou sa im podarilo na začiatku 26. minúty znížiť na 56:58 a v 29. minúte dokonca zrovnať na 65:65.

Do záverečnej desaťminútovky vstúpili obidve družstvá za nerozhodného stavu 67:67 a v 31. minúte Košičanky vyhrávali po presnom zakončení Kulichovej najtesnejším rozdielom 70:69. O minútu neskôr namierila presne spoza trojkového oblúka domáca Bibrzycka a turecký favorit viedol 73:70.

Vzápätí znížila hosťujúca Quigleyová, no tri body McCoughtryovej znamenali vedenie istanbulského klubu 76:72. Štyri minúty pred koncom prehrávali hostky o desať bodov 74:84 a napriek dvom trojkám v záverečných sekundách z rúk Sverrisdóttirovej a Quigleyovej znamenajúcim zníženie na 89:92 a dvojke Piersonovej (91:92) podľahli favoritovi stretnutia tesne 91:93.

Hlasy po zápase:
Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Myslím si, že rozhodli dve maličkosti. Začali sme zbytočne ustráchane a zbytočne sme inkasovali veľa ľahkých bodov. Naháňanie Fenerbahce nás stálo veľmi veľa síl a rozhodla naozaj maličkosť. Chcel by som pochváliť družstvo, že i napriek tomu, že sme prehrávali o štrnásť bodov, tak sme neskladali hlavy a mali sme poslednú strelu na víťazstvo. Tam možno chýbalo trošku športového šťastia, no môžem pochváliť celé družstvo, pretože dať na palubovke Fenerbahce 91 bodov je fantastický výsledok. Musím povedať, že domáce hráčky strieľali s fantastickou úspešnosťou."