Juhovýchod Spojených štátov zasiahlo sneženie a poľadovica. Bez elektriny sa ocitlo vyše štvrť milióna Američanov

TA3 TASR
17.1.2022 06:55

Rozsiahle oblasti juhovýchodu USA zasiahlo v nedeľu husté sneženie i dážď sprevádzané silným vetrom a poľadovicou, ktoré spôsobili výpadky v dodávkach elektriny a stovky dopravných nehôd. Na juhozápade Floridy bolo zaznamenané tornádo.

Informuje agentúra AP. Nepriaznivé počasie spôsobila tlaková níž Izzy. Bez elektriny sa podľa stránky powerutage.us ocitlo do nedeľňajšieho poludnia viac ako 260-tisíc zákazníkov. Najviac je zasiahnutá Severná Karolína (90-tisíc zákazníkov), po nej Georgia, Južná Karolína a Florida.

Na medzinárodnom letisku v Charlotte, najväčšom meste Severnej Karolíny, bolo zrušených viac ako 1200 letov, čo predstavuje vyše 90 percent nedeľného letového plánu. Podľa diaľničnej polície v Severnej Karolíne bolo do popoludňajších hodín zaznamenaných v tomto štáte vyše 300 dopravných nehôd, ktoré si vyžiadali dve obete.

Národná meteorologická služba potvrdila, že juhozápad Floridy zasiahlo tornádo sprevádzané s vetrom s rýchlosťou 190 km/h. V oblasti dlhej takmer tri kilometre a širokej do 115 metrov zničilo 30 mobilných domov a 51 vážne poškodilo. Hlásené boli tri ľahké zranenia. 

Tlaková níž Izzy postupuje na sever, kde sa očakávajú podobné problémy v štátoch New York, New Jersey, Pensylvánia, Maryland a Delaware a regióne Nové Anglicko.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok