V Česku pribudlo vyše 9-tisíc nakazených, najviac za víkendový deň od začiatku decembra

V Česku pribudlo vyše 9-tisíc nakazených, najviac za víkendový deň od začiatku decembra
Zdroj foto: TASR/AP
Dovedna 9210 nových prípadov nákazy koronavírusom odhalili laboratóriá v sobotu v Českej republike. Ide o najväčší počet nakazených za víkendový deň od 4. decembra. Informoval o tom v nedeľu ráno portál TN.cz televízie Nova s odvolaním sa na aktuálne údaje ministerstva zdravotníctva.

Počet hospitalizovaných s koronavírusom klesá. Podľa informácií na webe ministerstva je ich aktuálne 1599. V piatok ich bolo 1802. Vo vážnom stave je 312 pacientov.

Laboratóriá v Česku vykonali v sobotu 53.570 PCR testov a  14.919 antigénnych testov. Incidencia – počet pozitívne testovaných na 100-tisíc obyvateľov za posledných sedem dní – mierne stúpla na hodnotu 587.

Od začiatku pandémie koronavírusu sa v ČR nakazilo vyše 2,5 milióna ľudí, z toho 36.853 v súvislosti s covidom zomrelo.Od pondelka 17. januára začne vo firmách v Česku plošné antigénne testovanie. 

Bude prebiehať dvakrát týždenne a je povinné pre očkované aj neočkované osoby. Pokiaľ zamestnancovi vyjde pozitívny výsledok, musí opustiť pracovisko a nastúpiť do päťdňovej karantény, ktorú je možné ukončiť negatívnym PCR testom, píše TN.cz.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá