Corgoň liga - Prešov - Trnava 2:0

28.10.2011 18:52

1. FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 2:0 (2:0) Góly: 26. Diallo (vlastný), 39. Krajník, ŽK: 23. M. Adam, 43. V. Macko, 74. Papaj - 54. T. Oravec, 75. Kaščák, 80. Ciprys, 90. Karhan, ČK: 78. Kaščák (Trnava), rozhodovali: Kružliak - Tomčík, Bóllo, 1250 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, P. Petráš, Krob - Krajník, M. Adam - Papaj (88. Guba), V. Macko (64. P. Katona), Pribula (81. Higor Sales de Coimbra) - Mariano Bernardo
Trnava: Raška - Diallo, Gross, Čarnota (61. Bernáth), Ľ. Hanzel - M. Vyskočil (86. Bicák), Karhan, Kaščák, R. Procházka - Koro Koné (61. Ciprys), T. Oravec

Prešov sa do Trnavy pustil zhurta, v prvom polčase nepustil hostí takmer k ničomu. V 3. min sa zastreľoval Papaj, ale s jeho slabučkým pokusom nemal Raška problémy. O tri minúty strieľal opäť Papaj, Raška vyrazil loptu len pred seba, tá sa dostala k Adamovi, ktorý však prestrelil. Dve minúty nato spálil ďalšiu šancu Prešova Macko, keď po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa. Trnava sa mohla tešiť v 24. min, ale Karhanova strela sa zvonka obtrela o Divišovu žrď. Prešov sa dočkal v 26. min: po Krobovom priamom kope dobre hlavičkoval Krajník, Raškovi vypadla lopta z rúk a dezorientovaný Diallo si ju vrazil do vlastne siete - 1:0. O tri minúty sa mohol tešiť práve Diallo, ale jeho hlavička letela mimo Divišovej bránky. Prešov bol pri chuti a Adam mohol zvýšiť, jeho priamy kop z 25 m však skončil len na spojnici žrde a brvna. V 38. min mieril domáci Mariano Bernardo do brvna a obrana Trnavy zachraňovala odkopom na roh. Ten rozohral Macko, lopta si našla hlavu Krajníka a bolo 2:0.

Hneď v úvode druhé polčasu mohol Mariano Bernardo upraviť na 3:0, ale jeho strelu smerujúcu do prázdnej bránky stihla defenzíva Trnavy predsa len zastaviť. Hostia postupne zvýšili obrátky a mali viac z hry. V 70. min Bernáthovu nebezpečnú hlavičku vyrazil Diviš na rohový kop. O dve minúty mal na druhej strane na kopačke gól Adam, ale zoči-voči Raškovi prestrelil. Trnavčanov zrazila na kolená červená karta Kaščáka v 78. min. Odvtedy sa Prešovčania viac tlačili pred bránku súpera. V 88. min prišiel na ihrisko Guba a vzápätí sa dostal do dvoch "tutoviek", obe však zahodil.

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Konečne môžem povedať, že sme na domácom ihrisku zvíťazili. Od začiatku sme išli za triumfom. Za predvedenú hru musím hráčov pochváliť."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Pripravovali sme sa na to, že Prešov nemôže mať stále smolu. V prvom polčase sme inkasovali dva góly a mohli sme dostať aj viac. Počas celého zápasu sme si nevytvárali šance a domáci zaslúžene zvíťazili."