Najzaujímavejšie fotografie týždňa

Najzaujímavejšie fotografie týždňa
Zdroj foto: SITA
Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa.

1. Bruselskí policajti museli namiesto dlažobných kociek čeliť inej hrozbe, hektolitrom mlieka. Farmári totiž protestovali proti nízkym cenám tejto komodity. (AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

2. Slovenskí učitelia sa po rokoch zobudili a vstúpili do celoslovenského ostrého štrajku. Brány škôl sa zatvorili. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

3. Odbory však po niekoľkých dňoch ustúpili a v štrajku zostalo len niekoľko škôl. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

4. Palestínčania majú dôvod na radosť. Krvavý konflikt s Izraelom ustal a krajina získala v OSN nečlenský štatút, ktorý má napríklad aj Vatikán. (AP Photo/Adel Hana)

5. Zberač odpadkov si v indonézskej Jakarte doprial chvíľku oddychu. Ako vidno na fotografii, práce má dosť. (AP Photo/Tatan Syuflana)

6. Protestovalo sa aj v Egypte. Vyše 100-tisícový dav žiadal, aby sa prezident Muhammad Mursí okamžite vzdal rozsiahlych právomocí, ktoré si udelil. (AP Photo/Khalil Hamra)

7. Nadpozemská atmosféra, ktorá obklopuje modliaceho sa muža v indickej rieke Yamuna, má žiaľ industriálny pôvod. (AP Photo/ Manish Swarup)

8. Nebeský záber číslo dva: Mladý palestínsky kresťan drží kríž pred Kostolom desiatich malomocných. (AP Photo/Mohammed Ballas)

9. Kaskadéri v slávnom "autodróme" v indickej dedine Kanachack sa opäť prekonávali. (AP Photo/Channi Anand)

10. Mesto Xsian, severozápadná Čína. Študenti hrajú basketbal neďaleko pagody, ktorú musí pre havarijnú statiku pridržiavať oceľová konštrukcia. (AP Images)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá