Ministerka kultúry podľa Leščákovej nezlyhala. Musela si vybrať medzi niečím a ničím, upozornila

TA3 TASR
9.1.2022 14:20

Ministerka kultúry Slovenskej republiky Natália Milanová pri rokovaniach o otvorení kultúrnych podujatí nezlyhala. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedala štátna tajomníčka rezortu kultúry Viera Leščáková.

Ministerka kultúry podľa Leščákovej nezlyhala. Musela si vybrať medzi niečím a ničím, upozornila
TASR - Michal Svítok

"Ministerka si musela vybrať medzi niečím a ničím," obhajovala Milanovú. Upozornila zároveň, že uvoľňovanie opatrení je otázkou pre ministerstvo zdravotníctva. Zdôraznila pritom, že kultúra potrebuje systémové riešenie, ktoré by zvýhodňovalo očkovaných a prinieslo fungovanie minimálne v režime OP (očkovaní a po prekonaní ochorenia Covid-19). "Kultúra má rovnaké právo na život ako reštaurácie," zdôraznila.

Tomáš vyzýva Milanovú na sebareflexiu

Nezaradený poslanec Národnej strany Slovenskej republiky a podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Erik Tomáš v debate nevedel povedať, či strana pristúpi k návrhu na odvolanie ministerky kultúry. "To sa ešte uvidí. Ministerka sa hlavne musí sama pozrieť do zrkadla, či je súčasný stav v poriadku," uviedol. Rezignáciu od Milanovej očakáva v súvislosti so situáciou v kultúre a nespokojnosťou kultúrnej obce Tomášova kolegyňa zo strany, exministerka Ľubica Laššáková.

Nespokojnosť s plánovaným otvorením pre kultúrne podujatia v režime OP maximálne pre 50 návštevníkov tvrdo kritizovala kultúrna obec. Žiada tieto podmienky výrazne prehodnotiť a stanoviť nové pravidlá od 18. januára, podľa ktorých by bolo možné realizovať kultúrne podujatia s využitím aspoň 50-percentnej kapacity priestorov a v režime OTP, teda aj pre otestovaných.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok