Španieli sú prvými finalistami ATP Cupu. Poliakom nemohol pomôcť Majchrzak

TA3
7.1.2022 17:08

Španielski tenisti sú prvými finalistami ATP Cupu . V semifinále zvíťazili nad Poliakmi 2:1, keď o postupe rozhodli vo dvojhrách. Poliakom nemohol pomôcť na covid pozitívny Kamil Majchrzak. Potrebné dva body pre španielsky tím vybavili Pablo Carreno Busta a Roberto Bautista Agut.

Najskôr dvadsiaty hráč svete Carreno Busta nedal šancu o 840 miest nižšie postavenému Janovi Zielinskému a za 55 minút ho vyprevadil z kurtu po výsledku 6:2 - 6:1. Druhá dvojhra bola už dramatickejšia, keď v boji dvoch tímových jednotiek najskôr viedol Bautista Agut nad Hubertom Hurkaczom 7:6 keď premenil hneď prvý setbal avšak Hurkacz potom zabral 6:2 vyrovnal. V rozhodujúcom sete si hráči držali podanie až do stavu 6:6 a aj druhýkrát bol v tajbrejku lepší Španiel. Bautisa Agut po výhre 7:6, 2:6 7:6 poslal svoju krajinu do finále, Pliaci už iba korigovali výhrou vo štvorhre. O druhom finalistovi sa rozhodne v sobotu medzi Kanadou a obhajcami z Ruska.