Státie v dlhých radoch na očkovanie je minulosťou. Po novom je možné vybrať si miesto aj čas vakcinácie

6.1.2022 12:27

Na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 je pri registrácii možné prihlásiť sa na konkrétny dátum a vybrať si čas očkovania. Systém registrácie je podobný ako doteraz, vo formulári však pribudla možnosť výberu konkrétneho miesta očkovania a termínu.

Doteraz bolo možné zadať pri registrácii na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 iba orientačné miesto očkovania ako kraj a okres. Termín bol následne pridelený systémom. "Po úprave systému si občan, ktorý sa registruje, môže vybrať už aj dátum a čas, ktorý mu vyhovuje," vysvetlila Eliášová.

Na stránke www.korona.gov.sk po zadaní osobných údajov si záujemca najprv vyberie preferovaný okres. Následne sa mu zobrazia všetky očkovacie miesta v danom okrese. Potom si môže vybrať čas očkovania v danom očkovacom centre. "Registrácia sa využíva pri prvej a tretej dávke. Termín na podanie druhej dávky je zasielaný automaticky. Výber dátumu a časového úseku je možný pri všetkých vekových kategóriách," spresnila Eliášová

Výber termínu môžu využiť aj záujemcovia o očkovanie, ktorí sa na vakcináciu už registrovali a sú v takzvanej čakárni. "Môžu využiť službu 'zmena registrácie', ktorá im umožní výber nového termínu," opísala hovorkyňa. Ak záujemca nenájde vhodný termín, môže svoju registráciu zrušiť a nanovo sa registrovať neskôr.

Záujemcovia o očkovanie môžu využiť objednanie sa na konkrétny termín, ak pri registrácii zadajú maximálne päť okresov. Ak označia viac okresov, systém ich zaradí do čakárne a termín im bude pridelený automaticky vo vakcinačnom centre v nimi zvolenom okrese. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.
     

Okrem očkovania prostredníctvom registrácie je naďalej možné využiť aj vakcináciu bez registrácie. Zoznam očkovacích centier a časy prevádzky sú zverejnené na stránke ministerstva zdravotníctva.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok