Svitko sa aj po štvrtej etape Rely Dakar udržal v elitnej desiatke, víťazom Španiel Barreda Bort

5.1.2022 11:36

Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v stredajšej 4. etape 44. ročníka Rely Dakar nakoniec 8. miesto. Pretekár Slovnaft Rally Teamu dosiahol v 465 km dlhom špeciáli čas 4:19:09 h a najprv figuroval na 10. pozícii, no po penalizáciách Danila Petrucciho a Rickyho Brabeca sa posunul o dve priečky vyššie.

V celkovom poradí si Svitko udržal 9. priečku s odstupom 20:42 na vedúceho Angličana Sama Sunderlanda. V najdlhšom špeciáli v itinerári tohtoročnej Rely Dakar zaznamenal druhý najlepší výsledok.

Najviac sa mu darilo v 2. etape, v ktorej skončil siedmy a posunul sa do elitnej desiatky. V 1. etape bol 11. napriek nepríjemnému pádu a poškodenej motorke, v 3. etape finišoval na 19. priečke.

Medzi automobilmi triumfoval Katarčan Nasser Al-Attiyah s náskokom 25 sekúnd pred Francúzom Sebastienom Loebom a upevnil si vedenie v celkovej klasifikácii. Loeb na lídra stráca 38:05 min. Yazeeda Al Rajhiho zo Saudskej Arábie pripravila o víťazstvo v 4. etape dvojminútová penalizácia, po ktorej klesol až na piatu pozíciu.

Výsledky 4. etapy Rely Dakar (motocykle)

1. Joan Barreda Bort (Šp./Honda) 4:06:06 h

2. Pablo Quintanilla (Čile/Honda) +4:37 min

3. Danilo Petrucci (Tal./KTM) +6:53

4. Rui Goncalves (Portug./Sherco Factory) +7:59

5. Lorenzo Santolino (Šp./Sherco Factory) +8:56

6. Luciano Benavides (Arg./Husqvarna) +9:55

...10. Štefan SVITKO (SR/Slovnaft Rallye Team) +13:03