Deti od 5 do 11 rokov bude očkovať aj Bratislavský kraj. Dostanú menšiu dávku

Bratislavský samosprávny kraj spúšťa vo štvrtok očkovanie detí vo veku od päť do 11 rokov. Očkovať sa bude vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

"Aplikuje sa typ vakcíny špeciálne schválený a určený pre túto vekovú kategóriu, oproti štandardnej dávke pre dospelého človeka predstavuje len tretinovú dávku," upozornila hovorkyňa kraja Lucia Forman.

Pripomenula, že doposiaľ bolo očkovanie detí vo veku od päť do 11 rokov určené len na základe odporučenia lekára pri riziku ťažkého priebehu ochorenia. Takouto formou ich bolo zaočkovaných niekoľko stoviek. Na základe schválenia Európskou liekovou agentúrou je vakcína Comirnaty od výrobcu Pfizer/BioNTech v súčasnosti už dostupná aj pre túto vekovú kategóriu bez obmedzenia.

Registrácia na očkovanie je dostupná na stránke Národného centra zdravotníckych informácií. Vo štvrtok bude kraj očkovať výlučne deti v spomínanej vekovej kategórii a iba vopred zaregistrovaných. Pri očkovaní osôb mladších ako 18 rokov musí byť prítomný zákonný zástupca.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá