Svitko obsadil v 1. etape Rely Dakar 11. priečku. Víťazom sa stal Austrálčan Sanders

TA3 TASR
2.1.2022 19:07

Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v nedeľnej 1. etape 44. ročníka Rely Dakar 11. priečku. Pretekár Slovnaft Rally Teamu dosiahol na 333 km dlhom meranom úseku čas 5:07:16, na víťazného Daniela Sandersa z Austrálie mal stratu vyše 17 minút. Druhý skončil Pablo Quintanilla z Čile, tretí bol Matthias Walkner.

Svitko v sobotnom prológu skončil 32., v nedeľu sa ale výraznejšie posunul dopredu. V celkovom hodnotení sa posunul o desať miest a na lídra Sandersa má stratu vyše 28 minút.

V kategórii automobilov zopakoval sobotný triumf Katarčan Nasser Al-Attiyah, na 35. pozícii sa umiestnila posádka s českým jazdcom Milanom Zapletalom a slovenským navigátorom Marekom Sýkorom.

Medzi kamiónmi vyšla po sobote aj nedeľa najlepšie Rusovi Dmitrijovi Sotnikovovi. Slovák Ľubomír Palčo obsadil s posádkou kamiónu MAN vedenej maďarským reprezentantom Zsoltom Darázsim 41. priečku. V pondelok mala byť na programe maratónska etapa, pre povodne ale organizátori zaradili normálnu rýchlostnú skúšku.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok