František Chmelár je opäť prezidentom SOV

Aktualizované:
František Chmelár je opäť prezidentom SOV
Zdroj foto: SITA
František Chmelár bude aj naďalej prezidentom Slovenského olympijského výboru. Funkcionár, ktorý je na čele SOV od roku 1999 vyhral jasne voľby v súperení s Jánom Filcom.

Staronovým prezidentom Slovenského olympijského výboru (SOV) na ďalšie funkčné obdobie do roku 2016 (po OH v Riu de Janeiro) sa stal František Chmelár. Rozhodli o tom delegáti 44. valného zhromaždenia SOV v Bratislave. Chmelár vo voľbách zdolal vyzývateľa Jána Filca pomerom 53:21. Celkovo rozdali 77 hlasovacích lístkov, nie všetky boli platné či vyplnené.

Staronový šéf slovenského olympizmu bude vo funkcii už v piatom volebnom období. Po prvý raz sa stal predsedom (zmena názvu funkcie na prezident od marca 2008) v novembri 1999 po abdikácii dovtedajšieho predsedu profesora Vladimíra Černušáka, druhýkrát ho valné zhromaždenie potvrdilo vo funkcii v marci 2001, tretíkrát v novembri 2004 a štvrtýkrát v novembri 2008.

Šesťdesiatšesťročného Chmelára navrhli za prezidenta SOV na obdobie rokov 2013 až 2016 Slovenský zväz ľadového hokeja, Slovenský zväz bobistov, Slovenská gymnastická federácia, Slovenská jazdecká federácia, Slovenský zväz judo, Slovenský zväz sánkarov, Slovenský zväz vodného póla, Slovenská volejbalová federácia, Slovenská baseballová federácia, Slovenská softbalová asociácia, Slovenský šachový zväz, Slovenský zväz karate, Fakulta športu Prešovskej univerzity v Prešove, Kalokagatia na Slovensku, Slovenská asociácia olympionikov a Vladimír Miller. 

Šéfovia SOV v rokoch 1992 - 2012 - prehľad: 

19. decembra 1992: 
Na ustanovujúcom zasadnutí SOV v bratislavskom Dome športu zvolili za jeho predsedu profesora Vladimíra Černušáka. 

19. augusta 1999: 
Vladimír Černušák sa z vážnych rodinných dôvodov vzdal funkcie predsedu SOV. Až do zvolenia nového predsedu bol splnomocnený viesť SOV prvý podpredseda Anton Ihring. 

20. novembra 1999: 
Šestnáste zasadnutie SOV zvolilo v Bratislave za nového predsedu Františka Chmelára, zároveň sa Vladimír Černušák stal čestným predsedom SOV. Chmelár vyhral už v 1. kole, keď získal potrebnú nadpolovičnú väčšinu 27 z 52 platných odovzdaných hlasov. 

31. marca 2001: 
Dvadsiate valné zhromaždenie SOV v bratislavskom hoteli Holiday Inn potvrdilo Františka Chmelára vo funkcii predsedu. Chmelár nemal súpera a dostal 49 z 51 hlasov. 

20. novembra 2004: 
Dvadsiate deviate valné zhromaždenie SOV v bratislavskom hoteli Danube opäť potvrdilo vo funkcii Františka Chmelára, ktorý bol už druhýkrát jediným kandidátom. Chmelár získal 50 z 55 platných odovzdaných hlasov. 

29. novembra 2008: 
Na 36. valnom zhromaždení SOV v hoteli Holiday Inn v Bratislave zvolili za prezidenta Františka Chmelára, ktorý bude šéfovať do roku 2012 už vo štvrtom funkčnom období. Staronový šéf už po tretí raz nemal protikandidáta, získal 58 zo 62 odovzdaných platných hlasov. 

24. novembra 2012: 
Na 44. valnom zhromaždení SOV v hoteli Gate One v Bratislave opäť zvolili za prezidenta Františka Chmelára. Vo voľbách dostal 53 hlasov, jeho protikandidát Ján Filc 21. Celkovo hlasovalo 77 delegátov, 2 odovzdali prázdne obálky a 1 hlas bol neplatný.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá