Zvolen má už 20-bodový náskok na čele, Handzuš rozhodol za 14 sekúnd

TASR, TA3
23.11.2012 22:22

Líder slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HkM Zvolen zvládol v 23. kole domáci súboj s predposledným Trenčínom a po výhre 2:0 má na čele už 20-bodový náskok.

Dôvodom je prehra druhej Nitry v Skalici, tím spod Zobora nedokázal využiť priaznivý stav 3:1 po prvej tretine a prehral na Záhorí 5:6.

Ako pravá posila pre Banskú Bystricu sa prejavil v piatok Michal Handzuš, skúsený center otočil v druhej tretine dvomi gólmi za 14 sekúnd stretnutie s košickým vicemajstrom a zabezpečil všetky body pre domácich "baranov" po výhre 3:2.

Žilina zostala na poslednom mieste, ale po trojbodovom úspechu v Martine (4:2) ju delia od Trenčína už len tri body.

sumáre zápasov 23. kola extraligy:
HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 50. Hvila - 35. Filip, rozhodujúci nájazd premenil Saliji. Rozhodovali: Lauff - Kalina, Smrek, vylúčení: 7:9, navyše: Haring (Piešťany)  5+DKZ za krošček, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1305 divákov

HK 36 Skalica - HK Nitra 6:5 (1:3, 3:0, 2:2)
Góly: 10. Preisinger, 28. Pálffy, 34. Konečný, 34., 45. Ďatelinka, 41. Školiak - 4., 60. Mašlonka, 17. Segľa, 20. Kováčik, 59. Tománek. Rozhodovali: T. Orolin - Bednár, Snášel, vylúčení: 2:3, navyše: 8. Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 40. Trenčan za Kotvana (Skalica), 1527 divákov

MHC Mountfield - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 11. Zošiak, 25. Hollý - 14. Valášek, 36. Ďuriš, 56. Škoda, 60. Rúfus. Rozhodovali: Lokšík - Brath, Valach, vylúčení: 2:6, navyše: Devečka (Žilina) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1700 divákov

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 21. Podkonický, 48. Mucha. Rozhodovali: Goga, J. Konc - Jobbágy, M. Korba, vylúčení: 3:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 31. Šiška (Zvolen), 2448 divákov

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 12. Heizer, 34. Handzuš, 35. Handzuš z tr. strieľania - 1. Matúš Chovan, 18. Haščák. Rozhodcovia D. Konc - M. Junek, P. Šefčík, vylúčení 3:2, navyše Slipčenko (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, 1669 divákov.