Slovan Bratislava zdolal doma Atlant Mytišči

Aktualizované:
Zdroj foto: SITA
Hokejisti Slovana Bratislava začali druhú polovicu základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy triumfom v Slovnaft aréne nad Atlantom Mytišči 3:2. Bratislavčania sa síce ujali vedenia v 13. min Petrom Ölveckým, no ešte pred prvou sirénou vyrovnal v presilovke Michnov.

Na presný zásah Bobrova z 31. min odpovedal o dve minúty neskôr Marko Daňo. Tretí gól Slovana zaznamenal Kukumberg.

Slovan z 27 stretnutí doterajšieho priebehu vyhral 14, z toho štyri po samostatných nájazdoch a na svojom konte má 41 bodov. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí pekné piate miesto.

Ďalší zápas v KHL odohrá Slovan v nedeľu 25. novembra, keď privíta o 17.00 h na vlastnom ľade Lokomotiv Jaroslavľ.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga - piatok:
HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Ölvecký (T. Mikúš), 33. M. Daňo (Švarný, Ölvecký), 55. Kukumberg (Kytnár, Dravecký) - 19. Michnov (Ozolinš), 31. Bobrov (Dorofejev, Rybakov)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Odinš, Sojin - Sadovnikov, Sazonov, 10 055 divákov
Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - T. Mikúš, A. Šťastný, Ölvecký - od 30. min M. Daňo
Mytišči: Chudobin - I. Višnevskij, Ťutin, Semionov, Ozolinš, Rukavišnikov, Frögren, Batyršin, Kosmačiov - Žerdev, Rybakov, Gluchov - Michnov, Engqvist, Staalberg - Ševčenko, Točinskij, Konstantin Koľcov - Lemťugov, Bobrov, Dorofejev

V úvode duelu dvakrát pohrozil domáci kapitán Lipiansky, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší brankár Chudobin. Slovan vzápätí nevyužil presilovú hru, aj keď na to mali dobré šance Michel Miklík a Vondrka. V 10. min Dravecký tvrdou strelou po prechode do útočného pásma preveril pozornosť hosťujúceho gólmana. Vzápätí nepochodil ani Kukumberg, ktorý v oslabení unikol defenzíve Atlantu. Na druhej strane si Janus poradil s pokusom Staalberga. V 13. min Peter Ölvecký vyhral vhadzovanie, puk posunul T. Mikúšovi, jeho strela sa od jedného z hráčov hostí dostala opäť k Ölveckému a ten pokusom od hornej žŕdky otvoril skóre duelu - 1:0. Po tomto okamihu Janus zachránil pred Dorofejevom aj Bobrovom, pred Chudobinom nepochodil Višňovský. Vylúčenie Štajnocha ešte v I. tretine potrestal vyrovnávajúcim gólom Michnov, ktorého našiel obranca Ozolinš.

Hneď na začiatku druhej časti pohrozil hosťujúci Staalberg, na druhej strane v presilovke mali blízko k druhému gólu Slovana Bližňák, L. Hudáček aj Vondrka. V 27. min predviedol Chudobin vynikajúci zákrok lapačkou pri delovke Višňovského. V 31. min mali hostia peknú akciu, puk sa od Rybakova dostal cez Dorovejeva k voľnému Bobrovovi a ten nemohol nedať - 1:2. Domáci hokejisti potrebovali na vyrovnanie iba 91 sekúnd. S pukom sa pred Chudobina predral Marko Daňo, prvú strelu brankár hostí vyrazil iba pred seba a mladý útočník Slovana na druhý pokus skóroval - 2:2. V zostávajúcom priebehu II. tretiny si ani jeden zo súperov neutvoril výraznejšiu šancu.

V 43. min po prechode cez modrú čiaru pálil Rukavišnikov, ale trafil iba Janusa do hrude. O päť minút neskôr zasiahol Chudobin betónom pri strele Višňovského, ktorému nabil Dravecký. Tretí gól Slovana mal na hokejke v 53. min L. Hudáček, no puk opäť zneškodnil vynikajúci Chudobin. Domáci priaznivci sa dočkali až v 55. min, keď Kytnár spoza bránky našiel Kukumberga a ten z pravého kruhu prestrelil gólmana hostí - 3:2. Janus potom zachránil pri strele Žerdeva. Tréner Atlantu Mytišči v snahe o vyrovnanie odvolal minútu pred koncom gólmana Chudobina na striedačku, ale skóre sa už nezmenilo.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

HC Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavľ 7:3 (1:0, 4:2, 2:1) - Ľuboš Bartečko 2+1, Tomáš Surový (obaja Lev) 1+0
CSKA Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0 - 1:0) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celé stretnutie a kryl 16 z 18 striel hosťujúcich hráčov
SKA Petrohrad - Dinamo Minsk 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
OHK Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 5:3 (0:0, 4:3, 1:0)
AK Bars Kazaň - Spartak Moskva 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) - Branko Radivojevič (Spartak) 1+0
Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Riga 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Traktor Čeľabinsk - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Avtomobilist Jekaterinburg - Avangard Omsk 3:6 (1:1, 1:1, 1:4) - Rastislav Špirko (Jekaterinburg) 1+0, Tomáš Záborský (Omsk) 1+0
Metallurg Magnitogorsk - Barys Astana 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Salavat Julajev Ufa - Donbass Doneck 5:1 (2:1, 2:0, 1:0) - Ján Laco (Donbass) odchytal celý duel a zneškodnil 17 z 22 striel súpera