NHL: Tampa Bay zvíťazila na ľade Vegas, o triumfe rozhodol Stamkos

22.12.2021 07:15

Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v jedinom zápase zámorskej NHL v noci na stredu na ľade Vegas 4:3. O triumfe obhajcu Stanleyho pohára rozhodol v tretej tretine gólom v presilovej hre kapitán Steven Stamkos.

V drese hostí pre zranenie absentoval slovenský obranca Erik Černák. Lightning vyhrali tretíkrát za sebou a dostali sa na pozíciu lídra súťaže. Golden Knights prehrali prvýkrát po predchádzajúcich piatich triumfoch.

Pôvodne sa ešte mal hrať duel Philadelphia - Washington, ale vedenie profiligy ho z obáv pred šírením variantu koronavírusu omikron odložilo. Bol to už 50. duel NHL v tejto sezóny, ktorý zmaril koronavírus. Od stredy sa liga preruší až do 25. decembra. Po krátkej prestávke budú môcť prísť hráči do tímových zariadení 26. decembra s negatívnym testom.