V českej ZOO utiekol biely tiger a zranil troch ľudí

V českej ZOO utiekol biely tiger a zranil troch ľudí
Zdroj foto: wikipedia.org
Biely tiger menom Paris utiekol dnes ráno zo svojej klietky v zoologickej záhrade v severočeskom Liberci, zranil mladého ošetrovateľa a dve ženy. Potvrdil to hovorca ZOO Ivan Langr.

Okrem mladíka, ktorého vážnejšie zranil na hlave a chrbte, poranil aj dve ošetrovateľky, ktoré sa kolegovi snažili pomôcť.

Dospelý samec, ktorý váži 250 kilogramov, muža držal v papuli a ako pre agentúru Mediafax povedal riaditeľ libereckých záchranárov Stanislav Mackovík, ošetrovateľky mladého muža zachránili búchaním do mreží, čím tigra rozptýlili. Zviera tiež udreli po hlave vedrom. Keď tiger mladíka pustil, všetci zranení sa utiekli schovať do klietky.

Tiger sa po celý čas, teda asi hodinu, nachádzal pri pavilóne šeliem, kde jeho pohyb z bezpečnej vzdialenosti ošetrovatelia pozorne kontrolovali, kým sa veterinárovi podarilo uspať ho.

Zoo bola vtedy uzavretá a žiaden z návštevníkov nebol ohrozený. Všetkých zranených ošetrili priamo na mieste a následne ich odviezli do nemocnice. Nikto nie je v kritickom stave a polícia momentálne zisťuje, ako sa zvieraťu podarilo ujsť.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá