Skupina Ztohoven zverejnila kontakty na poslancov aj prezidenta

Skupina Ztohoven zverejnila kontakty na poslancov aj prezidenta
Zdroj foto: ČTK
Česká skupina Ztohoven preslávená viacerými recesistickými akciami na seba tento týždeň opäť upozornila. V rámci expozície v pražskom centre DOX dala vyrobiť tabuľu so zasadacím poriadkom parlamentu, na ktorom sú zobrazené aj telefónne čísla na jednotlivých poslancov.

Fotografiu z výstavy v piatok zverejnil spravodajský portál Lidovky.cz a telefónne čísla zákonodarcov ale aj českého prezidenta Václava Klausa teraz koluje internetom.

Výstavu pritom otvoria pre verejnosť až v piatok.Skupina Ztohoven chce týmto spôsobom motivovať Čechov, aby svojim politikom rozosielali SMS správy. Súčasťou expozície je totiž aj priložený mobil. Adresátom prvej odoslanej SMS správy bol podľa spravodajského portálu iDNES.cz bývalý primátor Prahy Pavel Bém a stálo v nej "Zlodej!".

Zoskupenie Ztohoven na seba v minulosti upozornilo simulovaným výbuchom atómovej bomby v živom vysielaní Českej televízie. Jej člen, výtvarník Roman Týc, tiež poupravoval viaceré pražské semafory a keďže odmietol zaplatiť pokutu, za svoj čin putoval aj do väzenia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá